Informacje

 • Ciepło, cieplej, upalnie.
  A do tego burze, deszcz i grad

  24-05-2018 18:24

  Prognoza pogody na pięć dni

  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Polska jest i w kolejnych dniach pozostanie pod wpływem umiarkowanie ciepłego i wilgotnego powietrza, które sprowadza burze i opady deszczu. Następny tydzień przyniesie miejscami upały - na termometrach będzie można zobaczyć nawet 31 stopni Celsjusza.

  Nad Skandynawią rozsiadł się układ wyżowy i nie zamierza na razie odchodzić. Na południe od wyżu, nad południową i południowo-zachodnią Europą, dominuje obszar z kręcącymi się niżami, większymi i mniejszymi. To przed nimi chroni nas skandynawski wyż.

  Taki stan gwarantuje nam napływ mas powietrza z sektora wschodniego i południowo-wschodniego. Temperatura do końca tygodnia będzie wynosiła od 22-26 stopni Celsjusza na północy do 24-29 st. C na południu Polski.

  Od poniedziałku pole niskiego ciśnienia będzie nad zachodnią częścią kontynentu nieco mocniej przesuwać się na północ, tym samym zmodyfikuje kierunek napływu mas powietrza. Temperatura w Polsce wzrośnie do 25-27 st. na wschodzie i 29-31 st. C na zachodzie kraju.

  W piątek słońce i burze

  W piątek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie słonecznie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 kilometrów na godzinę, wschodni i północno-wschodni.

  W weekend kolejne burze

  W sobotę czeka nas kontynuacja burzowej aury. Pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie przynoszące grad. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni.

  Niedziela będzie pogodna na Dolnym Śląsku i Suwalszczyźnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni.

  Gorące powitanie tygodnia

  W początku tygodnia niebo w centrum kraju i na Suwalszczyźnie będzie pogodne. W pozostałej części Polski prognozuje się przelotne opady deszczu i burze, które miejscami przyniosą opad gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni.

   

  We wtorek mieszkańcy zachodniej Polski mogą spodziewać się przelotnych opadów oraz burz, które miejscami przyniosą grad. Na pozostałym obszarze ma być słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowanie z południowego wschodu. W porywach burzowych porywy osiągną do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....