Informacje
 • Ciepło? Tak. Słonecznie? Nie bardzo. Najbliższe dni pod znakiem deszczu i burz

  12-07-2018 17:49 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach czeka nas ciąg dalszy burzowej i deszczowej aury. Uciążliwe, a nawet groźne zjawiska pogodowe nie ominą większości regionów Polski. Będzie natomiast ciepło, temperatura maksymalna codziennie i wszędzie utrzyma się powyżej 20 stopni Celsjusza.

  W piątek wszędzie może przelotnie popadać deszcz. Niewykluczone są burze, gdzieniegdzie z gradem. Termometry pokażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 26 st. na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni. W porywach burzowych będzie wiał z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

  Zachód pogodny

  Sobota zapowiada się pogodnie tylko na zachodzie. Na pozostałym obszarze kraju spadnie przelotny deszcz. Może zagrzmieć, a miejscami spadnie grad. Temperatura wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się północno-zachodni, umiarkowany, a w porywach burzowych będzie osiągał do 90 km/h.

  Silne porywy wiatru niewykluczone

  Na zachodzie Polski w niedzielę będzie pogodnie. Pozostałe regiony kraju będą narażone na przelotne opady deszczu i burze, niewykluczone, że z gradem. Termometry pokażą od 22 st. C na Podkarpaciu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W porywach burzowych będzie silny, jego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

  Do 28 stopni

  Poniedziałek zapowiada się pogodnie tylko na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Miejscami może spaść grad. W dzień termometry pokażą od 23 st. C na Podkarpaciu do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych powieje mocniej - do 90 km/h.

  Wszędzie burze

  Przelotne opady deszczu i burze spodziewane są w całym kraju także we wtorek. Będą miejsca, gdzie sypnie gradem. Temperatura dojdzie od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wiejący z północnego zachodu okaże się umiarkowany, ale w porywach burzowych powieje mocniej - do 90 km/h.

  Tomasz Wasilewski opowiada o pogodzie na najbliższe dni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....