Informacje
 • Ciepły początek grudnia.
  Pamiętajmy jednak o parasolach

  03-12-2018 16:30 Prognoza pogody na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni zapowiadają się dość ciepło. Na termometrach w wielu regionach zobaczymy więcej niż 10 stopni Celsjusza. Może jednak popadać i nieco mocniej powiać.

  Polska znajduje się pod wpływem rozległego niżu znad Skandynawii i w strefie frontu atmosferycznego, który przyniesie do naszego kraju opady.

  Wtorek - zwłaszcza w zachodniej części kraju - będzie pochmurny z przejaśnieniami. Pojawią się też słabe opady deszczu - maksymalnie do 5 litrów na metr kwadratowy. Pod wieczór na Suwalszczyźnie spadnie śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich na ogół okaże się słaby i umiarkowany, ale okresami może rozpędzić się do 60 kilometrów na godzinę.

  Trochę deszczu, trochę wiatru

  W środę czeka nas pogodna aura. Temperatura maksymalna sięgnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Ziemi Lubuskiej. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu.

  Czwartek okaże się pochmurny, a dodatkowo pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południa i zachodu, umiarkowanie i dość silnie. Okresami wiatr rozpędzi się w porywach od 40 do 60 km/h.

  Chmury nie ustąpią

  Piątek przyniesie nam dużo chmur i opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie.

  Sobota również okaże się pochmurna i deszczowa. Pojawią się jednak przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami w porywach może osiągnąć do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...