Informacje

 • Codziennie może padać, miejscami ulewnie. Sebastian psuje pogodę

  14-09-2017 16:55

  Prognoza na pięć dni

  Najbliższe dni będą bardzo deszczowe

  Foto: Shutterstock, Ventusky; Film: TVN Meteo

  Przyjemnej pogody w najbliższych dniach przez większość czasu spodziewać się nie można. Słońca będzie mało, deszczu sporo, a temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Szczególnie brzydko zapowiada się niedziela.

  Pogodę w Polsce kształtuje potężny niż Sebastian znad Finlandii. Przez kraj przechodzą związane z nim fronty atmosferyczne. Z tego powodu w najbliższych dniach codziennie prognozuje się opady deszczu.

  Piątek

  Północ i południowy wschód kraju będą pochmurne. Okresami wystąpią tam opady deszczu rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu może zagrzmieć. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie przez 17 st. C w centrum do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z zachodu. Przeważnie będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę. W burzach jego prędkość wzrośnie do 80 km/h.

  Sobota

  Weekend nie przyniesie przyjemnej pogody. W sobotę na przeważającym obszarze Polski będzie pochmurno. Prognozowane są okresami opady deszczu rzędu 5-20 l/mkw. Na południowym wschodzie mogą wystąpić burze. Tylko mieszkańcy północnego zachodu mogą spodziewać się pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Górnym Śląsku przez 17 st. C w centrum kraju do 20 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, w burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Niedziela

  Niedzielna pogoda okaże się daleka od ideału. Niebo nad całym krajem pokryją chmury. Prognozuje się również intensywne opady deszczu. W ciągu 12 godzin spadnie od 30 do 50 l/mkw wody. Strefa opadów przemieści się od Śląska, przez Małopolskę, centrum, po Podlasie. Termometry wskażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie i Śląsku, 16 st. C w centrum do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje przeważnie z północy, na wschodzie – z południa. Będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach na wschodzie osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Poniedziałek

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz, rzędu 5-15 l/mkw. Na Pomorzu mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Podlasiu przez 17 st. C w centrum do 18 st. C na południu. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. Okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, ale w burzach dość silny – z porywami do 80 km/h.

  Wtorek

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna okaże się wyrównana, wynosząca między 14 a 16 st. C. Zachodni wiatr powieje przeważnie umiarkowanie, a okresami dość silnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • mam nadzieje
  pan zubilewicz kilka dni temu powiedział że nad polską od 3 dekady wrzesnia reozbuduje sie wyżi bedzie dużo słońca trzymam pana za słowo
  ~maliniak /2017-09-14 19:51
 • Seba
  No kurka Seba! Wyluzj
  ~Janek /2017-09-14 18:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...