Informacje
 • Coraz cieplej. Temperatura wzrośnie nawet do ośmiu stopni

  29-01-2019 15:43 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Temperatura będzie rosnąć

  Shutterstock, ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się pogodnie w większości kraju. Będą jednak miejsca, gdzie popada śnieg. W sobotę temperatura wzrośnie do ośmiu stopni Celsjusza.

  Środa według synoptyków będzie pochmurna, możliwe są jednak przejaśnienia. Na wschodzie przelotnie popada śnieg. Spadnie go do dwóch centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez zero stopni w centrum kraju, do 3 stopni na Dolnym Śląskim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego wschodu.

  Miejscami opady śniegu

  W czwartek jedynie na Podlasiu przelotnie popada śnieg, w pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od -1 st. C na Suwalszczyźnie i Pomorzu, przez 1-2 st. C w centrum, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  W piątek deszcz popada jedynie na północnym wschodzie Polski. Mieszkańcy pozostałej części kraju będą cieszyć się pogodną aurą. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje slaby i umiarkowany wiatr, który okresami okaże się silniejszy.

  Do 8 stopni Celsjusza

  Sobota będzie cieplejsza od poprzednich dni. Synoptycy prognozują jednak duże zachmurzenie i opady deszczu w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum, do 8 st. C na Dolnym śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny w porywach do 40-70 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego wschodu.

  W niedzielę będzie dość pogodnie, jedynie na Pomorzu popada śnieg. Termometry pokażą od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...