Informacje

 • Coraz cieplej, w niedzielę nawet 16 stopni. Popada deszcz i deszcz ze śniegiem

  06-03-2018 19:01

  Prognoza pogody na pięć dni

  Pod koniec tygodnia będzie ciepło

  Shutterstock/Ventusky.com

  Najbliższe dni będą pochmurne z opadami. Żegnamy mróz. Na termometrach zobaczymy od 0 stopni Celsjusza w środę do nawet 16 stopni w niedzielę.

  Nad Polską ulokuje się umiarkowanie aktywny układ niżowy. Z południa na północ przemieści się ciepły front atmosferyczny.

  Z południowego zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

  Pochmurna środa

  Środa okaże się pochmurna. Na północy i zachodzie kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 3 litrów na metr kwadratowy oraz śniegu do 1-3 cm. W pozostałych regionach miejscami popada słaby deszcz do 1 l/mkw., tylko na Podkarpaciu silniejszy - do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C w Małopolsce. Wiatr powieje z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

  Pochmurno z opadami w czwartek i piątek

  W czwartek na północy kraju wystąpi zachmurzenie duże i okresami popada deszcz oraz śnieg z deszczem do 1-3 l/mkw. Na południu będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na południu. Wiatr okaże się południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada deszcz do 1-5 l/mkw., a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem. Temperatura osiągnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

  Prognoza na weekend

  W sobotę zachmurzenie okaże się duże. Okresami popada deszcz do 5-10 l/mkw., tylko na południowym wschodzie nie będzie opadów. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

  W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Tylko na Śląsku nie będzie padało. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....