Informacje
 • Czeka nas zmiana w pogodzie. "Zrobiło się już lato i nie ma od tego odwrotu"

  14-06-2018 08:27 Trzy wyże zapewniają nam dobrą pogodę
  Tomasz Wasilewski o pogodzie na dziś Foto: Shutterstock/TVN24 | Video: TVN24

  Pod koniec tygodnia do Polski wrócą upały. O tym, co aura przygotowała dla nas na najbliższe dni, we "Wstajesz i wiesz" opowiadał prezenter pogody Tomasz Wasilewski.

  Obecnie do Polski płynie chłodne powietrze z północnego wschodu. Nie potrwa to jednak długo.

  - Będzie zmiana w stosunku do tego, co dzieje się teraz. Ta zmiana pod koniec tygodnia będzie polegać na dużym ociepleniu - zapowiedział Tomasz Wasilewski.

  Trzy wyże

  Aktualnie za pogodę nad Polską odpowiadają trzy wyże. Znajdują się nad Rosją, Atlantykiem i Francją.

  - Takie ustawienie wyżów sprawia, że spływa do nas powietrze nie tyle chłodne, co nie za bardzo ciepłe - poinformował prezenter. Dowodzi tego rześka aura o poranku. W wielu miejscach temperatura spadła do 10 stopni Celsjusza.

  Wyże to jednak nie wszystko. Od kilku dni na Podkarpaciu i w regionach południowo-wschodnich występują opady deszczu, ale też burze. Za to odpowiedzialny jest niż znad Bałkanów.

  - Podrzuca nam wilgotne powietrze do południowej Polski. Stąd te opady deszczu - opisywał Wasilewski. Dodał, że w czwartek właśnie za sprawą tego niżu na południowym wschodzie Polski może padać, niewykluczone są też burze.

  Powrót upałów

  Pogoda nie zawiedzie nas jednak w weekend. Wyż, który obecnie jest nad Rosją, zmieni swoje położenie i ulokuje się nad Ukrainą. Co za tym idzie - zmieni się również aura w Polsce.

  - Takie położenie będzie oznaczać, że w czasie weekendu sprowadzi on do nas cieplejsze powietrze, nawet do 31 stopni - zapowiedział Wasilewski. Takie wartości zobaczymy pod koniec tygodnia na termometrach na południu i w centrum Polski.

  Niestety powstaną też dobre warunki do tworzenia się burz.

  - Każdego dnia gdzieś w Polsce przelotnie popada lub zagrzmi - ostrzegł Tomasz Wasilewski. Nie wszyscy przez cały czas będą mogli cieszyć się słońcem. - W tym powietrzu będzie odpowiednia ilość wilgoci, żeby powstawały chmury - dodał.

  Niestety nie na długo

  Upały nie zostaną z nami jednak długo. Pogoda będzie typowo letnia, urozmaicona.

  - Ocieplenie, które przyjdzie w weekend, będzie trzydniowe - mówił Wasilewski. W tym czasie temperatura będzie sięgać 30-31 stopni Celsjusza, potem zrobi się trochę chłodniej, do 26 stopni.

  - Zrobiło się już lato i nie ma od tego odwrotu - podsumował Wasilewski.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Upały są złe
  Z czego tu się cieszyć że jest ponad 30? Co to wogóle jest za propaganda że upał jest super?????? Cieszą się chyba tylko korpoludki które siedzą całymi dniami w klimatyzowanych pomieszczeniach.
  ~michu /2018-06-15 13:49
 • co to ma znaczyć
  Upały w tym roku to jakaś MASAKRA. Muszę przez nie codziennie zmieniać koszulę, nie mówiąc już o skarpetkach (nawet gdy chodzę w sandałach). Gdy wracam do domu, po zdjęciu obuwia zostawiam na płytkach mokre ślady a pies, który je zlizuje już dwa razy trafił do weterynarza. Nie ma to jak temperatury, jesienią czy zimą, kiedy to skarpetki można zmieniać raz na dwa a nawet trzy dni. Dlatego też upałom mówię stanowcze nie i sądzę, że większość rodaków się ze mną zgodzi.
  ~zmeczony /2018-06-14 16:37
 • Mój komentarz dla p. Wasilewskiego
  "Niestety powstaną też dobre warunki do tworzenia się burz."
  Niestety? Lepiej żeby susza zniszczyła wszystkie rośliny i uprawy, a żywność podrożała? Bo właśnie w tym kierunku zmierzamy.

  "W tym czasie temperatura będzie sięgać 30-31 stopni Celsjusza"
  Żadna przyjemność. A jeśli ktoś uważa inaczej, to niech również konsekwentnie rezygnuje z korzystania z klimatyzowanych pomieszczeń.

  "potem zrobi się trochę chłodniej, do 26 stopni"
  No rzeczywiście, istny chłód.
  ~sek /2018-06-14 12:19
 • lol
  Na cholerę sąte komentarze skoro nigdy żadnego nie akceptujecie?
  ~asd /2018-06-14 11:29
 • dajcie spokój
  Co to znaczy że pogoda nie zawiedzie w weekend? Przecież to co się dzieje w tym roku to KATASTROFA!!! Jeszcze nigdy nie słyszałam od tylu osób że mają już dość tych temperatur,a rolnicy to po prostu płaczą...ogarnijcie się w tvn meteo!
  ~pika /2018-06-14 10:18
 • Upały niestety nie na długo?
  NIESTETY? Bardzo dobrze, że nie zostaną na długo. To są osoby, któe lubią mieć ponad 30 stopni??
  ~Apo /2018-06-14 10:16
 • ...
  26 - trochę chłodniej? Jak dla mnie taka temperatura może być całe lato - chyba wiele osób z problemami neurologicznymi się ze mną zgodzi. Jak jest ponad 30 w słońcu, to marzę o odkręceniu głowy i wsadzeniu jej do lodówki...
  ~heblu /2018-06-14 08:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...