Informacje

 • Czekają nas dni pełne opadów i silnych porywów wiatru

  23-01-2018 17:49

  Utrudnienia pogodowe na tydzień

  Deszcz, śnieg, mżawka

  Shutterstock

  W najbliższym tygodniu pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Pojawią się liczne utrudnienia - opady deszczu, śniegu i marznącej mżawki, które będą powodować gołoledź. Silny wiatr w górach osiągnie wartość nawet 100 kilometrów na godzinę.

  Środa na zachodnich krańcach kraju upłynie bez opadów. Poza tym wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu - miejscami marznącego. Na krańcach wschodnich dosypie śniegu, ale do do 1-3 cm. Pojawi się również umiarkowany i dość silny wiatr południowo-zachodni, w porywach osiągający do 50-70 km/h, a w górach nawet do 80-100 km/h.

  Czwartek

  Na Pomorzu okresami wystąpią opady deszczu i mżawki do czterech litrów na metr kwadratowy. Wiatr z południowego zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 km/h.

  Piątek

  Na zachodzie i północy pojawią się słabe opady deszczu i mżawki do 1-4 l/mkw., a na Podlasiu - deszczu ze śniegiem. Wiatr powieje z południa i zachodu - będzie słaby i umiarkowany, a na wschodzie dość silny.

  Sobota

  Z wyjątkiem Pomorza, w całym kraju wystąpią opady. Deszcz oraz miejscami mżawka osiągną wysokość 1-5 l/mkw. Na Podlasiu pojawi się deszcz ze śniegiem. Wiatr, który pojawi się z zachodu i na ogół będzie słaby oraz umiarkowany, na północy może okresami okazać się dość silny. W porywach na Wybrzeżu spodziewamy się do 60 km/h.

  Niedziela

  W niedzielę prognozowane są przemieszczające się z zachodu w głąb kraju opady deszczu, które osiągną wysokość do 5-10 l/mkw. Na północnym wschodzie wystąpią opady śniegu z deszczem. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach osiągnie do 60-80 km/h.

  Poniedziałek

  Początek nowego tygodnia przyniesie okresami opady deszczu do 5-10 l/mkw. Wiatr umiarkowany i dość silny powieje z zachodu. W porywach rozpędzi się do 60-80 km/h.

  Wtorek

  Okresami pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem do 5-10 l/mkw. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny, w porywach do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Spadek temperatury poprzedzi upalna pogoda w całej Polsce....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem wyżu znad Karpat. ...