Informacje
 • Dalszy ciąg październikowego lata.
  W poniedziałek nawet 25 stopni

  17-10-2019 16:35 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o pogodzie Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Najbliższe dni upłyną na ogół pod znakiem pogodnej aury. Tylko w północnych regionach kraju przelotnie popada deszcz. W poniedziałek termometry pokażą miejscami nawet 25 stopni Celsjusza.

  W piątek będzie pochmurno z rozpogodzeniami, szczególnie na południu kraju. Na Pomorzu i krańcach zachodnich wystąpią słabe opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie, na zachodzie okresami dość silnie.

  >>>CZYTAJ TEŻ AMERYKAŃSKĄ PROGNOZĘ NA ZIMĘ DLA EUROPY

  Pogoda w weekend

  Na sobotę synoptycy przewidują zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy kraju okresami duże. Dla Pomorza Zachodniego prognozowane są niewielkie opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum, do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie wiał z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

  W niedzielę w większości kraju utrzyma się zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie będzie wzrastać do dużego z opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Pomorzu, przez 21 st. C w centrum, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

  Ciepło jak w lato

  Poniedziałek również upłynie na ogół z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, jedynie na północy kraju będzie wzrastać do dużego. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum, do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

  We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie kraju przewidywane są okresowe opady deszczu do 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Pomorzu, przez 17 st. C w centrum, do 21 st. C na południu. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany. Okresami powieje dość silnie, w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...