Informacje
 • Deszcz i burze pokrzyżują plany turystów wypoczywających nad Lazurowym Wybrzeżem

  04-07-2014 18:51 Prognoza pogody dla kurortów światowych

  We francuskich kurortach pojawią się burze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W większości europejskich i światowych kurortów pogoda będzie dopisywać plażowiczom. Pojawi się słońce, a na termometrach zobaczymy letnie i upalne wartości. Jedynie na Lazurowym Wybrzeżu, Malediwach, i w Indonezji synoptycy przewidują opady deszczu i burze.

  W kurortach Wysp Kanaryjskich pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi. W Las Palmas de Gran Canaria zobaczymy 23 st. C, w Santa Cruz de Tenerife 25 st. C. Pojawi się dużo słońca. Ciepła woda będzie zachęcać do kąpieli w morzu.

  19 stopni na Maderze

  W Funchal na Maderze synoptycy przewidują niższe wartości. Tam odnotujemy zaledwie 19 stopni na plusie. Cieplej będzie w samej Portugalii. Na północy kraju na termometrach zobaczymy 22 st. C, w Faro - 25 St. C, a w Vila Nova de Milfontes 26 stopni na plusie.

  W Hiszpanii słonecznie

  Niemal nad całym śródziemnomorskim wybrzeżem Hiszpanii pojawi się słońce. Temperatury będą oscylować od 28 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Walencji.

  Francja z deszczem i burzami

  Francja pozazdrości słonecznej aury na półwyspie Iberyjskim, bo na Lazurowym Wybrzeżu synoptycy prognozują opady deszczu i burze.

  Włochy, Grecja i Bałkany w słońcu

  W kurortach Półwyspu Apenińskiego zobaczymy na termometrach od 27 st. C w Wenecji, do 33 st. C Marsali na Sycylii. Słońce będzie dopisywać plażowiczom.

  W Grecji i Turcji meteorolodzy również zapowiadają dużo pogodnego nieba. Jednak temperatury mają być znacznie wyższe, bo w Antalya i w Kemer zobaczymy nawet 38 stopni na plusie.

  Upalna Ameryka Środkowa

  Upale temperatury prognozowane są dla kurortów Ameryki Środkowej. W Caracas, w Acapulco i w Cancun odnotujemy 32 st. C. W Hawanie będzie jeszcze cieplej, bo 33 st. C. Tam powinno pojawić się słońce, ale synoptycy przewidują również opady deszczu i burze.

  Gorąca i słoneczna Casablanca

  W największym mieście Maroka - Casablance będzie bezchmurnie i gorąco. Termometry pokażą 28 stopni na plusie. Jednak w stolicy Tunezji - Tunis odnotujemy jeszcze wyższe temperatury, bo 33 st. C.

  W Izraelu ponad 40 stopni, na Malediwach i w Indonezji burze

  W Egipcie i w Izraelu najcieplej będzie w popularnych kurortach: Sharm el-Sheikh, Hurgadzie i Ejlacie. Plażowicze mogą narzekać na ekstremalne wartości, bo przekroczą nawet 40 st. C.

  Na Malediwach synoptycy przewidują opady deszczu. Będzie jednak ciepło. Termometry pokażą 31 st. C.

  Deszcz i burze pojawią się w kurortach Indonezji. Upały jednak nie opuszczą tego regionu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...