Informacje
 • Deszcz i burze pokrzyżują plany wszystkim urlopowiczom w kraju

  29-08-2014 19:21 Prognoza pogody dla kurortów w Polsce

  Będzie lało i grzmiało zarówno nad morzem, jak i w górach czy na Warmii i Mazurach

  Shutterstock

  Pogoda zawiedzie wszystkich, którzy w przedostatni dzień sierpnia mieli nadzieję złapać nieco opalenizny wylegując się nad morzem czy jednym z licznych warmińsko-mazurskich jezior. Meteorolodzy prognozują, że wystąpią tam zarówno przelotne opady, jak i burze. Grzmieć i padać będzie także w polskich górach, skutecznie zniechęcając miłośników wspinaczki do spacerowania po szlaku.

  Sobota w górach będzie kolejno: pochmurna, mokra i wietrzna. Niestety - ulewy i grzmoty pojawią się we wszystkich kurortach na górzystym południu Polski. Burzom będą towarzyszyły nie tylko obfite ulewy, ale także wiatr, osiągający w porywach nawet 80 km/h. Termometry wskażą wartości rzędu 19-23 st. C.

  Tysiąc jezior i burz

  W krainie tysiąca jezior w sobotę przystanie będą pełne, a jeziora, w których temperatura wyniesie około 20 st. C - puste. Nic dziwnego - synoptycy zapowiadają na ten dzień zarówno przelotne opady deszczu, jak i burze oraz temperaturę rzedu 20-21 st. C.

  Nadmorskie ulewy i grzmoty

  W przedostatni dzień sierpnia aura w nadbałtyckich kurortach będzie daleka od wymarzonej. Meteorolodzy prognozują, że utrzyma się temperatura rzędu 20-21 st. C i spore zachmurzenie wraz z przelotnymi opadami deszczu. Niestety - pojawią się także burze, podczas których spadnie 10-15 l/mkw., zaś wiatr osiągnie w porywach nawet 80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...