Informacje

 • Dużo chmur, deszcz i śnieg.
  Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

  07-12-2018 16:16

  Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Tomasz Wasilewski o pogodzie w najbliższych dniach Foto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami pochmurne dni. Codziennością będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Dodatkowo każdego dnia termometry pokażą coraz niższe wartości. Pierwszych większych przejaśnień spodziewamy się dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

  Początek weekendu zapowiada się pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się opady deszczu rzędu 1-6 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami w porywach przekroczy 60 kilometrów na godzinę.

  Niedziela również będzie pochmurna i deszczowa. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni na Dolnym Śląsku. Prognozowany jest również umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach osiągnie prędkość ponad 60 kilometrów na godzinę.

  Brzydki początek tygodnia

  Kolejny tydzień rozpocznie się opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr będzie wiał z zachodu. Okresami w porywach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

  We wtorek nadal będzie pochmurno i deszczowo, a na Podkarpaciu spadnie śnieg. Zrobi się też chłodniej - od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Pomorzu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z północnego zachodu.

  Pierwsze przejaśnienia

  Dopiero w środę niebo zacznie się rozpogadzać na północy kraju. Na pozostałym obszarze nadal będzie pochmurno. Popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura okaże się jeszcze niższa i w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od zera stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni na Pomorzu. Uspokoi się natomiast wiatr, który powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...