Informacje

 • Dużo słońca, niewiele chmur.
  Wiosenne ciepło nas nie opuszcza

  17-04-2018 15:37

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Czeka nas kontynuacja wiosennej aury

  Shutterstock / Mike Mareen / Ventusky

  Najbliższe dni to kontynuacja ciepłej aury. Możliwe są niewielkie opady deszczu, ale na ogół będzie słonecznie.

  W środę w pogodzie czeka nas dużo słońca. W niektórych miejscach, zwłaszcza na wschodzie i północy, może się jednak zachmurzyć. Mogą pojawić się tam słabe opady deszczu lub mżawka. Termometry wskażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Na Podlasiu i Mazowszu okresami prognozuje się porywy do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie będzie rosło, w południe barometry wskażą 1017 hektopaskali.

  Niemal bezchmurnie

  Czwartek zapowiada się na ogół słonecznie. Na zachodzie kraju mogą pojawić się niewielkie chmury. Słupki termometrów wskażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunków północnych. Na wschodzie wiatr może przybierać na sile, w porywach może osiągać do 60 km/h.

  Ciepło i słonecznie

  W piątek także spodziewamy się pogodnej aury. Prognozuje się od 19 st. C na Podkarpaciu do 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie zmienny i na ogół słaby.

  Ciepły weekend

  W pierwszy dzień weekendu synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela zapowiada się już na ogół słonecznie. Słupki termometrów wskażą od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Synoptycy prognozują słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wiosenne ciepło i słońce nas nie opuści
  Niemożliwością jest,żeby taka słoneczna i ciepła aura rozpieszczała nas przez wszystkie wiosenne miesiące.Może kwiecień zamienił się miejscem z majem,albo z czerwcem? Zmiana kierunku wiatru na północno-zachodni zwiastuje,że następuje powolna przebudowa w układach barycznych.Oznaczać to może powrót do tradycyjnej wilgotnej atlantyckiej pogody,a ta jak dobrze pamiętam,ostatnio gościła w styczniu. Szkoda tylko,że te niezbyt korzystne zmiany mogą objąć b.długi kwietniowo-majowy weekend.
  ~Lech /2018-04-17 21:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....