Informacje
 • Dużo słońca z deszczowymi wyjątkami. Od niedzieli nieco chłodniej

  04-04-2019 15:54 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  W kolejnych dniach możemy spodziewać się na ogół słonecznej aury. Parasole jednak lepiej mieć ze sobą - jest ryzyko przelotnych opadów deszczu. Termometry pokażą nawet 22 stopnie Celsjusza, ale od niedzieli czeka nas lekkie ochłodzenie.

  W ciągu najbliższej doby nad zachodnią Europą dominować będzie rozległy niż, za sprawą którego płynie do Polski ciepłe powietrze polarne morskie.

  Przed nami pogodny i ciepły piątek. Deszcz popada słabo jedynie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wiatr.

  Ciepło, do 20 stopni

  W sobotę pogodnie będzie na północy kraju, na południu przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, ze wschodu.

  W niedzielę na północy i wschodzie przelotnie popada deszcz. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze wschodu.

  Przelotne opady

  Na poniedziałek synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, północno-wschodni.

  We wtorek na wschodzie i w centrum wystąpi zmienne zachmurzenie, dodatkowo przelotnie popada tam deszcz. W pozostałej części Polski będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st.C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby wiatr ze zmieniających się kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...