Informacje
 • Dwa upalne i burzowe dni. Potem temperatura mocno spadnie

  27-06-2017 12:44 Prognoza pogody na pięć dni

  Dwa dni upału

  Shuterstock/TVN Meteo

  W środę i czwartek temperatura maksymalna dojdzie do 33-34 stopni Celsjusza. To piekielne gorąco poskutkuje gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

  W środę spodziewamy się zachmurzenia. W całym kraju spadnie przelotny deszcz. czekają nas też burze z opadami od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie, na północy i zachodzie, może spaść grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C C na Podkarpaciu. Wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 40-60 km/h.

  W czwartek w północnej i zachodniej część kraju przewidywany jest przelotny deszcz i burze, podczas których deszczu spadnie od 10 do 25 litrów na metr kwadratowy. Porywy wiatru dojdą do 80 km/h. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr powieje z prędkością nawet 60 km/h.

  W weekend wyraźnie się ochłodzi

  W piątek deszczowo zapowiada się tylko na północy. Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się tylko zachmurzenia. Temperatura się obniży i wyniesie od 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Przewidujemy porywy osiągające prędkość 40-60 km/h, a w strefie brzegowej nawet 80 km/h.

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Prognozujemy od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach dojdzie do 40-60 km/h.

  W niedzielę na wschodzie i w centrum spadnie deszcz. Poza tym dzień zapowiada się pogodnie. Będzie jeszcze chłodniej niż w sobotę. Słupki rtęci wskażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr osiągnie prędkość 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do Adama
  na południu jest "cieplutko" i już padamy, a od jutra jeszcze cieplejsze powietrze z Afryki nadciągnie, nie wiem w którym rejonie Polski mieszkasz, ale my tu ledwie żyjemy (nie wszyscy, ale większość) i wolałabym te 20 stopni niż to co my tu mamy:(
  ~Masakra /2017-06-27 23:53
 • Pierwsza dekada lipca daleka od ideału
  Dla tych co latem siedzą w domach i nigdzie sie nie ruszają, upały i słońce nie są potrzebne .Ja do takich nie należę. Mam zaplanowane wczasy nad polskim morzem w drugiej połowie sierpnia.Słońca powinno być dużo.Taki zmienny i czasami nie przypominający lata początek lipca opisany powyże, bedzie chyba nam towarzyszył przez całą pierwszą dekadę. Moim zdaniem dopiero druga dekada ustabilizuje się i bedzie dużo słońca w całej Polsce.
  ~Lech /2017-06-27 22:44
 • I dobrze
  Całe szczęście, że takie krótkie ocieplenie bo nikomu nie potrzebne te 30+. 20-26 stopni i słońce, nic więcej nie potrzeba, idealna pogoda.
  ~Nick /2017-06-27 13:55
 • przecież już dziś
  miało być cieplutko.......a tu 20 dychy.....
  ~Adam /2017-06-27 13:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami najpierw duże ochłodzenie, ale potem możemy liczyć na babie lato....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...