Informacje

 • Fronty przyniosą burze i grad.
  Zobaczymy gwałtowne oblicze wiosny

  24-04-2018 16:20

  Prognoza pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach czekają nas deszcze i burze

  Peter/pexels (CC0), ventusky.com

  W najbliższych dniach pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Czekają nas burze, a wraz z nimi silny wiatr oraz opady deszczu. Również temperatura okaże się zmienna. Na termometrach zobaczymy od 12 do nawet 25 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem układu wyżowego z centrum przemieszczającym się znad Morza Północnego w stronę Bałtyku. Nad krajem przejdą fronty: ciepły i chłodny. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne, które od zachodu jest wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne płynące z zachodu.

  Środa w dużej mierze deszczowa

  W środę na południu i południowym wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach niebo zasnuje się chmurami. Okresami popada deszcz o natężeniu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Miejscami wystąpią burze z gradem oraz opadem do 15-20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Warmii i Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju do 25 st. C na południu. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę, a w burzach do 80 km/h.

  Pochmurny czwartek

  W czwartek zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Okresami wystąpią opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw. Na północnym zachodzie może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie od 12 st. C na Pomorzu, przez 16 st. C w centrum do 18 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach rozpędzi się do 50 km/h.

  Piątek przeważnie pogodna

  Piątek będzie pogodny w większości Polski. Jedynie na północy niebo w stopniu umiarkowanym i dużym pokryje się chmurami. Popada tam też deszcz - do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum do 19 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu.

  Sobota burzowa na wschodzie

  Pierwszy dzień weekendu przywita nas pochmurnym niebem oraz deszczem. Zachmurzenie okaże przeważnie małe i umiarkowane. Pecha będą mieć wypoczywający na wschodzie kraju - tam czeka duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu (do 10-15 l/mkw.), a nawet burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu, przez 22 st. C w centrum do 24 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich. W burzach stanie się silny, z porywami do 80 km/h.

  Niedziela z silnym deszczem

  W niedzielę jedynie północ kraju okaże się pogodna. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popada też deszcz o natężeniu do 10-25 l/mkw. Wystąpią również burze z gradem. Temperatura wyniesie maksymalnie od 18 st. C na Pomorzu, przez 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na południu. Przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach burzowych stanie się silny, z porywami o prędkości do 90 km/h.

  Poniedziałek i wtorek

  W poniedziałek na północy, zachodzie i w centrum kraju wystąpią opady deszczu do 10-20 l/mkw. oraz burze z gradem. Południowy, skręcający na zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Okresami powieje dość silnie, ma burzach silnie, z porywami do 70-90 km/h.

  We wtorek opady deszczu nie ustąpią z północy i zachodu kraju. Spadnie tam do 1-5 l/mkw. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Gwałtowne oblicze wiosny
  Taki już nasz polski klimat.Nie trudno było przewidzieć,że po stabilnym długim okresie nastąpią gwałtowne i dynamiczne zmiany pogody jak i duże wahania temperatur.Nie jest też wykluczone,że przy tej dynamice, podczas całego weekendu majowego temperatura może nam podskoczyć do 30 st.C,lub będzie bardzo blisko tej wartości.
  ~Lech /2018-04-24 20:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....