Informacje

 • Gorące pożegnanie lata. Początek jesieni z gwałtowną zmianą pogody

  19-09-2018 15:21

  Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Pogoda w następnych dniach Foto: Shutterstock, tvnmeteo.pl | Video: TVN24

  Przed nami ostatnie dni lata. Już w niedzielę oficjalnie zacznie się jesień, ale chłodniejszą aurę odczujmy dzień wcześniej. Temperatura nie będzie przekraczać 20 stopni Celsjusza.

  Pierwszy dzień astronomicznej jesieni nie jest stałą datą. W tym roku przypada na 23 września, na godzinę 3.53. To właśnie wtedy nastąpi równonoc jesienna, a półkula północna będzie słabiej oświetlona przez Słońce.

  To jeszcze lato

  W czwartek w większości kraju będzie słonecznie. Jedynie na Mazurach i Podlasiu może spaść przelotny deszcz. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze, temperatura wyniesie tam 28 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę odnotujemy na Pomorzu Zachodnim, 25 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.

  Ostatni taki letni dzień

  Piątek również okaże się na ogół słoneczny. Na północnym zachodzie po południu mogą pojawić się burze z deszczem rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru o prędkości 60-80 kilometrów na godzinę. Na południowym wschodzie termometry pokażą nawet 30-31 st. C. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam temperatura wyniesie 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Załamanie pogody

  W sobotę nastąpi diametralna zmiana - przyjdzie pogodowa jesień. W całym kraju możliwe są opady deszczu i poczujemy chłód. Termometry pokażą od 16 st. Suwalszczyźnie do maksymalnie 20 st. na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr z zachodu.

  Początek astronomicznej jesieni

  Niedziela, czyli pierwszy dzień astronomicznej jesieni, przyniesie kontynuację chłodnej aury. Na Nizinie Szczecińskiej może spaść przelotny deszcz. W pozostałych regionach na niebie pojawią się chmury, ale nie powinno z nich padać. Temperatura wyniesie od 15 st. na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Nowy tydzień, dalej jesień

  Poniedziałek będzie w całym kraju pochmurny i bardzo wietrzny. Niewykluczone są opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 13 st. na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, na zachodzie także porywisty, z kierunków zmieniających się. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet 100 km/h. Tego dnia odczujemy też spadek ciśnienia o 25 hPa. To na pewno wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....