Informacje

 • Gorąco i burzowo także w kolejnych dniach. Niedziela nieco chłodniejsza

  11-07-2018 17:02

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: PAP/EPA/Zsolt Czegledi | Video: TVN24

  W najbliższym czasie codziennie trzeba się spodziewać burz w Polsce. Miejscami przyniosą one ulewny deszcz i silny, porywisty wiatr. Będzie ciepło, a w niektórych regionach gorąco. Dopiero niedziela przyniesie ulgę od parnej pogody. Ale nie od burz.

  W czwartek na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej mogą wystąpić dość intensywne opady deszczu, miejscami do 25 litrów na metr kwadratowy. Na Śląsku i w województwach wschodnich należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami deszczu do 15 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy prognozują przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie spada.

  Piątek pod znakiem burz

  W piątek w całym kraju spodziewane są: przelotny deszcz oraz burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr poza okresami burz okaże się słaby i umiarkowany, zachodni.

  W weekend burze nie odpuszczą

  Początek weekendu będzie pogodny tylko na Pomorzu. W pozostałych regionach wystąpi przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze z deszczem do 20 l/mkw. opadu i porywami wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Poza burzami powieje umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr.

  Jednodniowe ochłodzenie

  Niedziela także okaże się pochmurna z opadami deszczu. Na Podlasiu, Mazowszu i Mazurach synoptycy dodatkowo prognozują burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Będzie natomiast nieco chłodniej. Termometry pokażą od 16 st. C na Dolnym Śląsku do 21 st. C na Suwalszczyźnie. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, ale okresami może powiać silniej.

  Powieje wiatr

  Na początek kolejnego tygodnia synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze. Może spaść od 10 do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr w burzach będzie wiał z prędkością 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Poza okresami burz wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Monotonia w pogodzie
  Dobre prognozy dla rolników,gorsze dla urlopowiczów,ponieważ upały na razie nam nie grożą.Można zaobserwować spowolnienie lub zastój układów niżowych w naszej części Europy, ale nie tylko u nas, co może sprawć długotrwałe utrzymanie się obecnej aury,bez większych zmian.Wygląda to mało optymistycznie.
  ~Lech /2018-07-11 19:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...