Informacje

 • Gwałtowna pogoda nie powiedziała ostatniego słowa

  17-07-2018 16:55

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Burze będą towarzyszyć mieszkańcom całego kraju przez kilka najbliższych dni. Miejscami powieje porywisty wiatr do 90 kilometrów na godzinę. Pod koniec tygodnia aura zmieni się i zjawiska burzowe nas opuszczą. Termometry pokażą maksymalnie do 29 stopni Celsjusza.

  W środę na zachodzie Polski spadnie deszcz, a nad pozostałym obszarem kraju mogą też przejść burze. Gdzieniegdzie niewykluczone są opady gradu. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na zachodzie do 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr, ale w porywach burzowych będzie osiągał prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Może spaść grad

  Mieszkańcy zachodnich regionów kraju mogą spodziewać się w czwartek przelotnych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze może też zagrzmieć. Lokalnie możliwy grad. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na zachodzie do 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. W porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 km/h.

   

   

  Burze nie odpuszczą

  W piątek na wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Najchłodniejszym miejscem okaże się Pomorze, gdzie termometry pokażą 25 st. C, a najcieplejszym - Dolny Śląsk, gdzie temperatura dojdzie do 28 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h.

  Sobota burzowa na wschodzie

  Na wschodzie synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Gdzieniegdzie może też spaść grad. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 25 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z północnego zachodu wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych powieje mocniej - do 80 km/h.

  Koniec burz

  W niedzielę tylko na zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....