Informacje

 • Idą tęgie mrozy. Będzie też więcej słońca

  16-01-2016 08:25

  Tomasz Wasilewski o pogodzie w najbliższych dniach

  Przyjdzie ochłodzenie

  TVN24 / Shutterstock

  Zimowa aura ma utrzymać się dłużej. Czeka nas co najmniej tydzień mroźnej pogody. Prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski wyjaśnia jak do tego dojdzie.

  Choć w całej Polsce jest biało, śnieżny niż odchodzi na północny wschód, więc w Polsce będzie coraz mniej opadów. Przyjdzie za to srogi mróz.

  - Idzie duże ochłodzenie, ale jednocześnie poprawa pogody - mówi Wasilewski. - Wczoraj śnieżyło mocno, teraz już bardzo słabo pada śnieg i będzie go coraz mniej, a słońca zdecydowanie więcej - dodaje.

  Wyż sprowadzi ochłodzenie

  Pogoda zmieni się nie tylko przez odejście niżu, który zabierze ze sobą opady. Zimno zrobi się przede wszystkim za sprawą wyżu na zachodzie Europy. Napłynie do nas bardziej suche powietrze, które sprawi, że będzie pogodnie, ale mroźno.

  - Oprócz niżu, który znajduje się nad Białorusią, kluczową rolę odgrywa wyż, który znajduje się na zachodzie Europy. Jego ułożenie sprawia, że płynie do nas mroźne powietrze z północy - wyjaśnia prezenter.

  Mroźna północ

  Na północy Skandynawii i Rosji temperatura obecnie spada do -30 st. C. W Moskwie także panuje tęgi mróz (-20 st. C). Za sprawą tak niskich temperatur, u nas także zrobi się bardzo zimno. Mroźne powietrze będzie bowiem napływać do nas właśnie z tych części kontynentu.

  W Polsce już teraz jest zimno. Około godziny 7 na Mazurach termometry wskazywały -13 stopni. Temperatura ma się jeszcze obniżyć, a mroźna aura utrzyma się przez co najmniej tydzień.

  - U nas jest już -13 st. C i będzie zimniej. Jak tylko będzie się rozpogadzać, to temperatura będzie spadać jeszcze bardziej. Przed nami ochłodzenie, ale jednocześnie poprawa pogody - mówi Wasilewski.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zima
  Oby nie było paskudnej atlantyckiej zgnilizny. Gorszej pogody nie można sobie wyobrazić. I ten niszczycielski wiatr. Pięknie jest za oknem
  ~taaak /2016-01-17 15:56
 • jupiii
  niech zima trwa, i trwa, i trwa! Na zmiane z wiosną przez caaaały rok :)
  ~bless /2016-01-17 14:20
 • wiosna
  Jak dla mnie moze codziennie byc pochmurno deszczowo zero slonca itp ale niech bedzie 10 stopni ciepla i normlana atlantycka zima i niech wieje do 100km/h ma to swoj urok a nie to co sie dzieje teraz za oknem
  ~dosc /2016-01-17 12:04
 • katar
  niech bedzie zimno i deszcz przez pogode z ubiegłej niedzieli zimno i deszcz jestem zaziebiony
  ~prze k /2016-01-16 13:58
 • Czyja wina?
  Wszystko to wina Tuska.
  Yaspi /2016-01-16 13:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...