Informacje

 • "Idzie duże ochłodzenie".
  Z każdym dniem będzie coraz zimniej

  18-01-2019 15:45

  Prognoza pogody na pięć dni

  Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku Foto: PAP/Darek Delmanowicz/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach nastąpi duża zmiana pogody. Synoptycy zapowiadają, że w całym kraju zaświeci słońce, jednak temperatura z każdym dniem będzie coraz niższa.

  - Idzie duże ochłodzenie - zapowiadał na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. W ostatnich dniach pogoda często przynosiła opady deszczu oraz wysoką jak na styczeń temperaturę, sięgającą kilku stopni Celsjusza. Kolejne dni wyglądają w prognozach jednak zupełnie inaczej. Wyż Brygida, pod którego wpływ już się dostaliśmy, zapewni nam pogodną aurę.

  Prawie wszędzie będzie mroźno

  Czyste niebo niesie jednak ze sobą konsekwencje. W połączeniu z napływem zimnego i dość suchego powietrza pochodzenia arktycznego, termometry w nocy i o poranku mogą wskazywać nawet kilkanaście stopni mrozu.

  - Właściwie począwszy od soboty z każdym kolejnym dniem będzie chłodniej. W połowie przyszłego tygodnia dojdziemy do takiej sytuacji, że prawie wszędzie, także w ciągu dnia, będzie mroźno, a pod koniec przyszłego tygodnia ma być tak, że temperatura może spadać do -15, -20 stopni - mówił Wasilewski.

  Jak zaznaczył prezenter, nadchodzą dni statystycznie najzimniejsze w ciągu całego roku. Zwykle przypadają na okres od 20 stycznia do 10 lutego.

  - Myślę, że można powiedzieć, że zima, taka naprawdę ostra, to się dopiero zacznie, jest dopiero przed nami - podsumował Wasilewski.

  Pogodny weekend

  Sobota przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z zachodu.

  Podobnej pogody spodziewamy się w niedzielę. Niebo pozostanie przeważnie pogodne, jedynie na wschodzie i Kaszubach może przelotnie popadać śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Coraz chłodniej, wciąż pogodnie

  Najbliższy tydzień rozpocznie się pogodną, miejscami mroźną aurą. Termometry wskażą maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

  Także we wtorek niebo okaże się pogodne. Temperatura wyniesie maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na pomorzu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Zamiecie i zawieje

  W środę synoptycy przewidują zmianę w pogodzie. Jedynie na Suwalszczyźnie będzie pogodnie. W pozostałej części kraju wystąpią dość intensywne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Suwalszczyźnie do zera stopni na Dolnym Śląsku. Za sprawą południowo-wschodniego, umiarkowanego i dość silnego wiatru mogą powstawać zamiecie i zawieje śnieżne. Porywy osiągną prędkość do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ale zima
  myślałem że zima już ucieka
  ~zima /2019-01-18 20:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...