Informacje

 • IMGW ostrzega przez silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi

  20-01-2016 09:23

  IMGW ostrzega

  Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

  TVN Meteo/IMGW

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu w województwie pomorskim i we wschodniej części strefy brzegowej.

  Na Bałtyku prognozowany jest sztorm. We wschodniej części strefy brzegowej wiatr powieje z siłą 5 do 6, okresami w porywach do 7 stopni w skali Beauforta (28-39 km/h, w porywach do 60 km/h).

  W subregionie nadmorskim województwa pomorskiego wydano ostrzeżenia przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi oraz przed silnym wiatrem. Od wczesnych godzin rannych wiatr od zachodu będzie szybko skręcał na północno-zachodni, a jego prędkość będzie osiągać w porywach do 75 km/h. Okresami wystąpią także opady śniegu, stąd w tym regionie mogą pojawiać się zamiecie i zawieje śnieżne. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od północy do środy 20 stycznia do godz. 23.

  Co oznacza ostrzeżenie

  Alert pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Idiootyczne definicje
  Od kiedy temperatury około -10 st są śmiercionośne ? Chyba tylko dla pijanych i bezdomnych meneli. Bywały już u nas temperatury znacznie niższe i świat się nie przewrócił. W latach 60-tych mróz -30 st. trwał około 2 tygodni i szkoły były czynne.
  Tuż po wojnie - przyznaje czasy były ciężkie, może nawet bardzo - poszedłem do szkoły przy mrozie -42 St (czego nie notowano nawet oficjalnie) i to przełaj przez pole i wojenne transzeje, nie miałem daleko to prawda tylko 300m ale po południu zieci były na sankach i nikt specjalnie nie narzekał. Oczywiście komy było zimno, to siedział w domu. Więc skąd ten lament ?
  ~Jan dobry /2016-01-19 17:40
 • O laboga!
  -15 st. C i już śmiercionośny? Pamiętam - 35. A Rosjanie lufciki zamykają.
  mariusz_szczupak /2016-01-19 17:09
 • śmiercionośny mróz...brrrrrr
  Litości!!! -17 nocą w styczniu??!!! No kto to widział...olaboga ratuj się kto może!!!!
  Toż to koniec świata chyba....
  ~Kris /2016-01-19 14:53
 • ANO
  Zima w styczniu z mrozem masakra
  ~EMRYT /2016-01-18 19:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...