Informacje
 • Intensywny deszcz i silny wiatr. Prognoza zagrożeń IMGW

  11-11-2019 16:36 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na środę 20.11 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W nadchodzących dniach pogoda może stwarzać niebezpieczeństwo na południu Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

  Według prognozy zagrożeń IMGW we wtorek i środę w województwach śląskim i małopolskim może intensywnie padać deszcz. Dodatkowo w województwie małopolskim przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru.

  Ostrzeżenia mogą obowiązywać od godzin południowych we wtorek do godzin wieczornych w środę.

  W podanym okresie może spaść od 30 do 45 litrów wody na metr kwadratowy. W Małopolsce w regionach podgórskich i w górach prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...