Informacje
 • Intensywny deszcz, śnieg i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia

  12-11-2019 20:18 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na środę 20.11 Foto: Mark Plötz/Pexels (CC0) | Video: tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku oraz opadami śniegu i silnym wiatrem w rejonach górskich.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województw:

  - dolnośląskiego, w powiatach lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, złotoryjskim, jaworskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych, świdnickim, średzkim, wrocławskim, Wrocław, oławskim, strzelińskim, dzierżoniowskim, ząbkowskim i kłodzkim.

  opolskiego, w powiatach: brzeskim, nyskim i prudnickim.

  Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Ostrzeżenia są ważne do godziny 3.00 w czwartek.

  Ponadto dla województwa dolnośląskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Obowiązują w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim i Jelenia Góra. W regionach powyżej 600 m prognozowane są opady śniegu od 5 do 10 centymetrów. Ostrzeżenia są ważne od godz. 22 we wtorek do godz. 3.00 w czwartek.

  Silny wiatr

  Dla województwa małopolskiego w powiecie tatrzańskim wydano ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiatr może wiać tam ze średnią prędkością od 35 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr przewiduje się prędkość do 150 km/h. Ostrzeżenie jest ważne do godz. 5.00 w środę.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...