Informacje
 • Jaka będzie wiosna w Europie?
  Prognoza Amerykanów

  20-02-2020 07:54 Pogoda na wiosnę w Europie
  Przyroda budzi się do życia w Parku Narodowym Ujście Warty Foto: Joel Holland/unsplash | Video: TVN24

  Amerykańscy meteorolodzy przedstawili przewidywania dla Europy na nadchodzącą wiosnę. Sprawdź, co według ich wyliczeń szykuje nam pogoda.

  Meteorolodzy z serwisu AccuWeather przewidują, że po zimie, która nie była w Europie zbyt chłodna, przyjdzie ciepła wiosna. Temperatury będą bliskie tym średnim lub wyższe od nich.

  Zdaniem amerykańskich meteorologów przez całą wiosnę od Polski, przez Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę, Estonię, po Finlandię i Szwecję dominować będzie ciepło. W maju przewiduje się na tych terenach wiele dni z temperaturą rzędu 27 st. C lub powyżej. Zima, która upłynęła w tych miejscach niemalże bez opadów, wraz z bardzo ciepłą wiosną sprawi, że regiony te będą narażone na susze.

  Według meteorologów w Europie Południowej wiosna może być nawet upalna.

  - Przewidujemy, że w maju pogoda w części Portugalii i Hiszpanii będzie bliższa letniej - powiedział Tyler Roys. Dodał, że pod koniec maja i na początku czerwca w Hiszpanii miejscami temperatura może sięgnąć 38 st. C.

  Bardzo gorąco może być także w Europie Zachodniej.

  - Spodziewamy się, że w drugiej połowie maja od Paryża po Berlin mogą wystąpić wysokie, oscylujące wokół 30 stopni temperatury - mówił Alan Reppert, meteorolog z AccuWeather.

  Ponadto meteorolodzy przewidują, że w Londynie przed końcem maja termometry pokażą miejscami 27 st. C.

  Gwałtowne zjawiska

  Według amerykańskich meteorologów ciepła wiosna zwiększy prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, na przykład burz. Rejony od Francji, przez Belgię, Holandię, Niemcy, aż po północno-zachodnią Polskę będą najbardziej w Europie narażone na niszczycielskie burze. Mogą formować się tam trąby powietrzne. Największe ryzyko wystąpienia takich zjawisk przewiduje się na kwiecień i maj. Najgroźniej według Amerykanów ma być na terenach położonych na linii Paryż-Berlin.

  - Pozytywnym aspektem tej burzowej pogody będą opady deszczu, które przyczynią się do zwiększenia wilgotności gleby. Ponadto zapobiegną spadkowi poziomu wody w rzekach przed letnimi miesiącami - mówił Tyler Roys, meteorolog z AccuWeather.

  Meteorolodzy przewidują, że dużo mniej groźne burze, pojawiające się od czasu do czasu, wystąpią we Włoszech i na Półwyspie Bałkańskim. Szacuje się, że opady w tej części Europy będą trochę powyżej normy. Deszczowe okresy spodziewane są też w Irlandii Północnej, Szkocji i na zachodzie Norwegii.

  Ryzyko suszy może dotknąć regiony od Ukrainy i Mołdawii aż po południowo-wschodnią i centralną Polskę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • przewidzieli
  Nie wiem, gdzie Wy te przewidywania śnieżnej zimy widzieliście, bo ja tu, w serwisie TVN widziałam amerykańskie prognozy, które przewidywały dokładnie taką zimę, jaką mieliśmy. Nie pierwszy raz zresztą ich prognozy się sprawdzają. I nic tu nie pomogą antyamerykańskie poglądy. Oni są po prostu skuteczni...
  ~Vivien /2020-02-28 10:37
 • Wszystko przewidzieli
  Wszystko przewidzieli nawet brak śniegu, brak mrozów, troszkę deszczu i wichury.
  Nie pamiętacie to zajrzyjcie do archiwum z września 2019.
  ~Ten ta to /2020-02-26 20:18
 • @Don prawda w komentarzach
  Sprawdź sobie jaką zimę zapowiadali, nic się nie sprawdziło.
  ~Nick /2020-02-25 14:03
 • Co za bzdury w komentarzach
  Amerykanie nie prognozowali śnieżnej zimy, a właśnie taką jaka była - z temperaturami powyżej normy. Ich prognoza się sprawdziła -niestety.
  ~Don /2020-02-21 07:27
 • tiaaaaaa
  Przypomnę tylko, że Jankesi zwiastowali też u nas śnieżną zimę tego roku...
  ~Xxx /2020-02-20 17:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...