Informacje

 • Jesień w deszczowym wydaniu.
  Ze wschodu płynie chłód

  23-10-2017 16:33

  Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni będą deszczowe

  Foto: Freddie Marriage/Unsplash, ventusky.com; Film: TVN24

  Najbliższe dni zapowiadają się dość ponuro. Niebo zasnuje warstwa chmur. Co więcej - musimy przygotować się na opady deszczu, miejscami rzędu nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami znad Rosji i Francji. Ze wschodu napływa chłodne powietrze polarne.

  Noc z poniedziałku na wtorek będzie głównie pochmurna z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie popada, 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Dodatkowo wystąpią liczne mgły i zamglenia. Miejscami na północnym wschodzie możliwe są przymrozki.

  Wtorek pochmurny, ale z przejaśnieniami

  Wtorek okaże się pochmurny, jednak pojawią się większe przejaśnienia. Na Podkarpaciu oraz miejscami na Pomorzu i zachodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Miejscami będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 10 w centrum kraju do 13 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków wschodnich i południowych, słabo i umiarkowanie. Na Wybrzeżu okresami będzie dość silny.

  Deszczowa środa na północy

  Będzie pochmurno z opadami deszczu przemieszczającymi się z zachodu na wschód. Ich suma wyniesie do 20 l/mkw. na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 w centrum kraju do 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr powieje z kierunków południowych. Okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach na Wybrzeżu o prędkości do 80 km/h.

  W czwartek krótkie ocieplenie

  Zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Wystąpią opady deszczu o natężeniu do 5-10 l/mkw. Suchy pozostanie jedynie północny zachód. Termometry wskażą maksymalnie od 10 st. C na północnym wschodzie, przez 13 w centrum kraju do 17 st. C na Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, na północy dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

   

  W piątek znów chłodniej

  Zachmurzenie okaże się duże, wystąpią przejaśnienia. Okresami popada, do 5-15 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, 11 w centrum kraju do 13 st. C na Śląsku. Wiatr północno-zachodni będzie umiarkowany i dość silny.

  Pochmurna sobota

  Pierwszy dzień weekendu zapowiada się pochmurno, z okresowymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Podlasiu, przez 10 w centrum kraju do 11 st. C na Pomorzu. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. W regionach zachodnich i południowych rozpędzi się w porywach do 80 km/h.

  Zobacz całą prognozę na najbliższe dni

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jesień w najgorszym wydaniu
  Nie chłód,czy jesienne zimno są największymi wrogami ludzi,tylko przeszywający zacinający silny wiatr.Obracam się wśród ludzi i najwięcej narzekań na pogodę było,gdy w Polsce mocno wiało.Jeżeli niskiej temperaturze nie towarzyszy wiatr to jest ok.i dużo osób jest zadowolonych z takiej aury. Powyższa prognoza nie napawa optymizmem. Deszcze,ponuro,silny wiatr sprawią,że będa powody do narzekań. Ludzie określaja ten typ pogody mianem paskudnej.
  ~Lech /2017-10-23 19:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...