Informacje
 • Jesień walczy z zimą. Arktyczne powietrze i coraz więcej śniegu na horyzoncie

  28-10-2017 16:37 Sprawdź prognozę pogody na pięć dni

  W prognozach widać coraz więcej śniegu

  Foto: Shutterstock, Ventusky; film: TVN Meteo

  Najbliższe dni zapowiadają się bardzo jesiennie, a chwilami wręcz zimowo. Spodziewamy się opadów nie tylko deszczu, ale także deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami będzie im towarzyszył silny wiatr.

  Polska znajduje się pod wpływem dynamicznego układu niżowego Grisza, którego centrum przemieszcza się znad Oceanu Arktycznego nad Zatokę Fińską. W najbliższym czasie prosto z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Wieczorny śnieg

  W niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami na północy i zachodzie kraju. Okresami pojawią się opady deszczu do 30 litrów na metr kwadratowy na południu. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe są burze. Pod wieczór na północy i wschodzie kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 10 stopni w centrum kraju do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Będzie wiał wiatr zachodni i północno-zachodni, dość silny, w porywach do 70-100 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

  Początek tygodnia z opadami

  Kolejny tydzień rozpocznie się pochmurnym poniedziałkiem. Jest jednak szansa na większe przejaśnienia. Na zachodzie na ogół bez opadów, poza tym okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na północnym wschodzie, przez 6 stopni w centrum kraju do 8 stopni na Ziemi Lubuskiej. Będzie wiał wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach na wschodzie kraju do 80 km/h.

  Deszczowy wtorek

  We wtorek spodziewamy się zachmurzenia kłębiastego umiarkowanego i dużego. Na wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw i śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 3 stopni na północnym wschodzie, przez 5 stopni w centrum kraju do 8 st. C na Pomorzu. Będzie wiał wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie dość silny, w porywach do 60 km/h.

  Wszystkich Świętych

  W środę przy dużym zachmurzeniu pojawią się przejaśnienia. Okresami będzie jednak padał deszcz do do 1-10 l/mkw, początkowo na wschodzie i południowym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie, 7 st. C w centrum kraju do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach na Wybrzeżu do 60 km/h.

  Pochmurny czwartek

  Czwartek zapowiada się pochmurno. Okresami będzie padał deszcz do 10-20 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podkarpaciu, przez 10 stopni w centrum kraju do 11 stopni na zachodzie. Będzie wiał wiatr zachodni, umiarkowany i dość, w porywach na Wybrzeżu do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Przejsciowe załamanie pogody
  Nie załamujmy się.Walka jesieni z zimą nie rozstrzygnie sie w tym roku. Po tych przejsciowych zawirowaniach z jakimi musimy się zmierzyć,czekają nas jeszcze przyjemne i ciepłe chwile w listopadzie.Głowa do góry.
  ~Lech /2017-10-28 20:21
 • jesień
  Ślicznie...To ja dziękuję za taką "piękną złotą i polską" jesień.Odkurzam narty i zimowe ciuchy.Wolę białą zimę ale znając życie zima będzie ciepła i paskudna, zgniła...
  johnny75 /2017-10-28 17:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...