Informacje

 • Jeszcze trzy mroźne dni,
  później niewielkie ocieplenie

  23-01-2019 16:50

  Prognoza pogody na pięć dni

  Temperatura w najbliższych dniach Foto: PAP/EPA/FEHIM DEMIR, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  Najbliższe dni będą jeszcze mroźne. Do soboty temperatura nie przekroczy zera stopni Celsjusza. W piątek czekają nas również miejscami intensywne opady śniegu.

  Czwartek będzie na ogół pogodny. Jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -3 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

  Miejscami intensywne opady śniegu

  Piątek przyniesie opady śniegu. Miejscami mogą być dość intensywne i powodować przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 centymetrów. Tylko na zachodzie będzie można cieszyć się pogodną aurą. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -8 st. C na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. W porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę. Może powodować zawieje i zamiecie śnieżne w regionach południowo-wschodnich.

  Okresami ze śniegiem

  W sobotę okresami popada śnieg. W najchłodniejszym regionie - na Suwalszczyźnie - termometry wskażą nie więcej niż -7 st. C, a w najcieplejszym, czyli na Dolnym Śląsku, maksymalnie -1 stopień. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Początek ocieplenia

  Niedziela przyniesie w większości kraju okresowe opady śniegu, na Dolnym Śląsku może popadać deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalnie wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu.

  Miejscami pogodnie

  W poniedziałek pogodnie będzie tylko na zachodzie. Poza tym wystąpią opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Niemal do końca lutego w prognozach nie widać mroźnej zimy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby z zachodu na wschód będzie się przemieszczała przez Pol...