Informacje
 • Kiedy odetchniemy od burz? Prognoza pogody na pięć dni

  20-05-2019 16:11 DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY TVNMETEO.PL
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shuttersrtock | Video: tvnmeteo.pl

  W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się burz i przelotnych opadów deszczu. Wiele wskazuje na to, że czeka nas też jeden dzień pogodny we wszystkich miejscach w kraju.

  Wtorek przyniesie przelotne opady deszczu w całym kraju, a na północy i wschodzie pojawią się także burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 23 st. C na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w zachodniej Wielkopolsce. Powieje wiatr umiarkowany, w porywach burzowych osiągający prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Nadciągnie z południowego wschodu.

  W środę na zachodzie i południu kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze Polski prognozuje się burze. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Podkarpaciu do 22 st. C na Suwalszczyźnie. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, tylko w porywach burzowych może rozpędzić się do 70 km/h.

  Chwilowa poprawa pogody

  W czwartek jedynie na Pomorzu będzie pogodnie. W pozostałych rejonach kraju pojawią się opady deszczu, a na Suwalszczyźnie spodziewane są także burze. Słupki rtęci podskoczą do 17 st C na Podkarpaciu i do 22 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje umiarkowanie, z północnego zachodu. W burzach wiatr osiągnie prędkość do 70 km/h.

  Na piątek prognozuje się pogodną aurę w całym kraju. Możemy spodziewać się maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  W sobotę na zachodzie i południu wystąpią przelotne opady deszczu, a na Dolnym Śląsku - burze. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Od 2 miesięcy nic nie padało
  Bardzo dobrze, niech pada jeszcze, wody nigdy nie za wiele, przynajmniej wody gruntowe się odnowią. Od końca lutego była nadzwyczajnie ciepła i sucha pogoda z zimą prawie bez opadów.
  ~Nick /2019-05-21 12:30
 • Ważne pytanie
  Kiedy się skończą wreszcie te przeklęte deszcze i zacznie być na prawde ciepło?
  Leje już od dwóch miesięcy, dzień w dzień. Z wyjątkiem kilku dni kiedy temperatura przekroczyła 20C wieczne zimno. Nie pamiętam na prawdę kiedy się zdarzyło że mamy drugą połowę maja a ciągle grzeją kaloryfery bo jest tajk zimno. I to nie że sam sobie grzeję bo mam ogrzewanie sieciowe. Sezon grzewczy kończy się 30 kwietnia a dziś mamy 21 maja. Nie przypominam sobie takiej sytuacji. A mam 47 lat
  ~obserwator /2019-05-21 10:49
 • opady?
  Za pare dni slonko super pogoda.
  ~bocian /2019-05-20 20:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...