Informacje
 • Koniec tygodnia z przelotnym deszczem. Od poniedziałku więcej słońca

  11-07-2019 15:15 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: PAP/EPA/MAURITZ ANTIN/Ventusky.com | Video: TVN24

  Kolejne dni przyniosą przelotne opady deszczu, miejscami może też zagrzmieć. Wraz z nowym tygodniem czeka nas jednak więcej chwil ze słońcem.

  W piątek zachmurzenie będzie zmienne, okresami przelotnie popada deszcz. Nie będzie go jednak zbyt wiele - spadnie go maksymalnie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Więcej opadów spodziewamy się lokalnie na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce, gdzie może zagrzmieć. W burzach spadnie od 10 do 20 l/mkw. i powieje wiatr z prędkością 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie będzie słaby, choć chwilami umiarkowany, powieje z kierunków zmiennych.

  Może zagrzmieć

  Sobota przyniesie w całym kraju przelotny deszcz, a w południowej i zachodniej części kraju mogą też pojawić się burze. W nich opady wyniosą od 10 do 20 l/mkw., a porywy wiatru osiągną od 60 do 80 km/h. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zmiennych.

  Do 24 stopni

  Na niedzielę prognozowane jest zachmurzenie zmienne, a na zachodzie niewielkie opady deszczu. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Lokalnie deszcz

  Tydzień rozpoczniemy od w miarę pogodnej aury. Jedynie na Podkarpaciu musimy być przygotowani na opady niewielkiego deszczu. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Z północy wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr.

  We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Suwalszczyźnie może przelotnie popadać deszcz. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Podlasiu do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...