Informacje

 • Lodowata noc na południu Polski. Alarmy

  22-01-2019 21:14

  Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia

  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Noc z wtorku na środę oraz środowy poranek mogą być bardzo mroźne na krańcach południowych Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia.

  Ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano w województwie dolnośląskim, obejmują one powiaty: ząbkowicki, kłodzki, wałbrzyski, kamiennogórski, jeleniogórski, Jelenią Górę, lwówecki i lubański. Synoptycy IMGW prognozują temperaturę minimalną w nocy od -17 stopni Celsjusza do -14 st. C, a w dzień maksymalnie od -7 st. C do -5 st. C. Alerty będą ważne od godziny 20 we wtorek do godziny 10 w środę.

  Mróz ściśnie także na południowym wschodzie. Synoptycy IMGW prognozują temperaturę minimalną w nocy miejscami od -22 st. C do -18 st. C, a w dzień temperaturę maksymalną od -14 s. C do -10 st. C. Ostrzeżeniami objęto województwa:

  - śląskie, obowiązuje w powiecie żywieckim;

  - małopolskie, wydane zostały w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, Nowym Sączu i gorlickim;

  - podkarpackie, objęto nimi powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski, bieszczadzki.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Rozpaskudzeni przez Globalne Ocieplenie?
  Gdzie te czasy, kiedy przez całą zimę (od grudnia do marca) leżał śnieg (nawet w miastach) a w Krakowie pod Kopcem Kościuszki można było jeździć na nartach i organizowano nawet lokalne zawody (juniorów)? Pamiętam odgarniany na trawniki przy ulicach śnieg na wysokość chłopa i wywrotki z zakładów budowlanych mobilizowane, bu zbierać śnieg i wysypywać z brzegu do Wisły!
  skuba /2019-01-22 22:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Niemal do końca lutego w prognozach nie widać mroźnej zimy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby z zachodu na wschód będzie się przemieszczała przez Pol...