Informacje

 • Lodowata noc z wtorku na środę czeka część nas

  09-05-2017 07:16

  Sprawdź, gdzie są ostrzeżenia

  Miejscami pojawią się przymrozki

  flickr.com/sunshinecity (CC BY 2.0)

  Trwa ochłodzenie. Wszystko przez zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które napływa do naszego kraju. Przez to w najbliższym czasie na termometrach zobaczymy ujemne wartości.

  Temperatura w Polsce spadła w ostatnim czasie tak bardzo, że w nocy prognozowane są przymrozki. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dużej części kraju.

  Alerty są ważne w województwach:

  - łódzkim do środy do godz. 7. Temperatura miejscami spadnie do -1 st. C. Przy gruncie spodziewana jest temperatura -3 st. C.

  świętokrzyskim do środy do godz. 7. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury od -2 st. C, a przy gruncie do -3 st. C.

  - śląskim do środy do godz. 7. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 st. C. W nocy z wtorku na środę temperatura minimalna spadnie lokalnie do -3 st. C, w rejonach podgórskich - do -6 st. C.

  - małopolskim, podkarpackim w nocy z wtorku na środę temperatura minimalna spadnie do -3 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie nawet do -7 st. C.

  Co oznacza alert?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • w tym kraju nic nie może być normalne
  zastanawiam się, po ci inwestujemy w tę infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, skoro można z niej korzystać maks. 2 miesiące w roku, jeśli nie krócej...
  ~cry /2017-05-09 11:30
 • deszczyk?
  a co z tym smogiem juz sie wyprowadzil czy zimno przegonilo.
  ~jasiu /2017-05-09 07:25
 • ?
  Do kogo Ty masz pretensje??
  ~jan /2017-05-09 06:42
 • SUPER !!!
  zimno konserwuje :)
  ~stary pryk /2017-05-08 22:17
 • Do bani z taką pogodą...
  Gdyby tzw brzydką pogodę w naszym kraju zmienić z ładną i ciepłą, a ładną i ciepłą z tą brzydką, mielibyśmy klimat jak w Egipcie... Rzygać się chce! Deszcz, zimno i chmury to norma. Ładnie, słonecznie i po prostu ciepło (23st) to łaska wielka...
  ~Bro /2017-05-08 19:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...