Informacje

 • Lucyfer zamienia Hiszpanię w piekło

  09-08-2017 17:27

  Gorąco między innymi na Majorce

  Hiszpania jest jednym z krajów, które zmagają się z nękającą Europę falą upałów - Lucyferem.

  Władze jedenastu państw, m.in. Włoch, Macedonii, Albanii, Grecji, ostrzegają swoich obywateli oraz turystów, by podjęli odpowiednie środki ostrożności w związku z obecną falą upałów nazywaną Lucyferem. W niektórych regionach jest ona uznawana za najgorętszą od 2003 roku.

  Ostrzeżenia na Balearach

  Również hiszpańska agencja meteorologiczna wydała żółte ostrzeżenie meteorologiczne dla popularnych wśród turystów wysp - całej Ibizy oraz fragmentów Majorki. Alerty obowiązują również w Maladze i Granadzie. Słupki rtęci mogą tam pokazać aż 42 stopnie Celsjusza.

  Turyści wybierający się do krajów Europy Południowej powinni pamiętać o piciu dużych ilości wody. Zaleca się również pozostawanie w cieniu.

  Prognozuje się, że w tym tygodniu we wschodniej Hiszpanii temperatura ma wynieść od trzech do pięciu stopni Celsjusza powyżej normalnej dla tej pory roku. Na Balearach wyniesie do 35-36 st. C.

  Upał doskwiera turystom

  W stolicy Majorki, Palma de Mallorca, większość turystów uskarża się na upały.

  - Noc była ekstremalnie gorąca, temperatura dochodziła do 30 lub 31 stopni, miałem problem z zaśnięciem - mówił jeden z nich.

  Byli jednak tacy, którzy potrafili odnaleźć pozytywy wśród tak wysokiej temperatury. Jeden z przyjezdnych stwierdził, że w tym roku lato nie pojawiło się w Niemczech "tak do końca", więc na Majorce jest mu dużo lepiej.

  - Pogoda jest świetna, to jest powód, dla którego tutaj przyjechałem. Jak dla mnie mogłoby być jeszcze cieplej. Należy pić dużo wody, jednak jest naprawdę super - stwierdził jeden z nielicznych zadowolonych turystów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wakacje w Hiszpanii
  Jestem w tej chwili w Hiszpanii dokładnie okolice Alicante Pogoda cudowna około 32 stopni Wczoraj burza i pochmurno Przez dwa tygodnie -jesteśmy od 29 lipca nikt nie wspomina o ogromnej fali upałów Lato normalne takie jak zawsze w Hiszpanii Od trzech lat dokładnie w tym samym terminie spędzamy tu wakacje Lato i temperatura bardzo podobna Wszystkim polecam To nie wakacje nad Bałtykiem
  ~Agata /2017-08-10 20:59
 • Co roku fala śmiertelnych upałów nawiedza Europę
  Już chyba normalnego, spokojnego lata nie będzie... A szkoda
  ~Nick /2017-08-09 21:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się w zasięg wyżu znad Włoch, tylko na pó...