Informacje
 • Marznące opady i silny wiatr. IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń

  28-12-2019 16:24 Sprawdź, gdzie aura może być niebezpieczna
  Pogoda na poniedziałek 24.02 Foto: ASSY/Pixabay.com | Video: tvnmeteo.pl

  W kolejnych dniach pogoda przyniesie niebezpieczne zjawiska pogodowe. Zgodnie z prognozą zagrożeń, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać alarmy przed opadami marznącymi i silnym wiatrem.

  W niedzielę pogoda może stać się groźna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Alerty mogą pojawić się w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. Opady mogą powodować gołoledź.

  Poza tym, w woj. pomorskim mogą pojawić się silne porywy wiatru. Jego prędkość może osiągać 70 kilometrów na godzinę.

  Prognoza zagrożeń na poniedziałek

  W poniedziałek IMGW może ostrzegać przed marznącymi opadami i silnym wiatrem.

  Alerty pierwszego stopnia przed opadami marznącymi mogą zostać wydane dla woj. podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Tam prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

  Silny wiatr może wiać w woj. pomorskim. W powiatach nadmorskich może osiągać średnią prędkość od 25 km/h do 40 km/h, a w porywach do 70 km/h.

  Prognoza zagrożeń na wtorek

  Na wtorek synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Mogą pojawić się na terenie woj. mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Według IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zimno
  zimno
  ~zimno /2019-12-27 10:54
 • ziemia?
  Piszemy tyle o ociepleniu klimatu o smogu ze pogoda nie ta a handluje sie bombkami,rakietami Korea robi co chce ze wszyskim a my zatykamy kominy karzemy ludzi za co przecie to jest chore a niby mamy takich wyuczonych ludzi ekspertow tylko od czego.
  ~smutny /2019-12-27 10:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...