Informacje

 • Mgły, deszcz i dużo chmur. Listopad pokazuje swoje prawdziwe oblicze

  09-11-2018 17:52

  Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Prognoza pogody na kolejne dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Ponura aura utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Będzie pochmurno, lokalnie pojawi się deszcz, a w połowie przyszłego tygodnia może też mocniej wiać.

  Polska pozostaje pod wpływem układu wyżowego znad Rosji, ale od zachodu w ciągu najbliższej doby zacznie dostawać się pod wpływ niżu znad północnego Atlantyku. Z południa nadal płynąć będzie ciepłe powietrze.

  Sobota przywita nas licznymi mgłami i zamgleniami. Zachmurzenie będzie duże. Pojawią się jednak przejaśnienia i rozpogodzenia na południu, zachodzie i w centrum kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunku południowo-wschodniego. Pod wieczór, okresami może przybrać na sile.

  Dużo chmur, słaby deszcz

  Niedziela na północy i północnym wschodzie według synoptyków okaże się pochmurna i mglista. Na Pomorzu Zachodnim spodziewane są słabe opady deszczu. Na pozostałych terenach kraju będziemy mogli cieszyć się pogodną aurą. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku południowego powieje słaby i umiarkowany wiatr, który na północy i wschodzie kraju okresami może okazać się silniejszy.

  W poniedziałek niebo przysłonią chmury, ale pojawią się większe przejaśnienia. Na północy spadnie słaby deszcz lub mżawka, do 5 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Podlasiu, przez 14 st. C w centrum, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku południowego powieje słaby i umiarkowany wiatr, który na wschodzie kraju okresami może przybrać na sile.

  Powieje silniej

  Duże i umiarkowane zachmurzenie utrzyma się również we wtorek. Pojawi się też deszcz, który będzie przemieszczał się od zachodu w głąb kraju. Spadnie około 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Podlasiu, przez 14 st. C w centrum, do 17 st. C w Małopolsce. Południowy wiatr na ogół okaże się słaby i umiarkowany, jednak okresami przybierze na sile i w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Chmury nie ustąpią też w środę. Pojawią się jednak większe przejaśnienia. Nie będzie padać jedynie na zachodzie. W całym kraju okresami spadnie do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie 9 st. C na Podlasiu, 10 st. C w centrum i 13 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Jedynie na północy okaże się dość silny i w porywach rozpędzi się do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....