Informacje
 • Miejscami może być bardzo ślisko. Uwaga na oblodzenia

  06-01-2019 07:06 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Niedzielny poranek przyniesie niebezpieczną aurę. Miejscami drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przez oblodzeniami.

  W niedzielę o poranku temperatura w wielu regionach będzie oscylować wokół zera stopni Celsjusza. Przy opadach marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem spowoduje to pojawienie się oblodzeń.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia przed oblodzeniami dla województwa zachodniopomorskiego. Tam opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu mogą zamarzać, powodując oblodzenie nawierzchni. Alert obejmuje powiaty: szczecinecki, wałecki, drawski, świdwiński, białogardzki, łobeski, stargardzki i choszczeński. Temperatura minimalna wyniesie od -2 st. C do 0 st. C, a temperatura minimalna gruntu około -2 st. C.

  Ostrzeżenie wygaśnie o godzinie 8 w niedzielę.

   

  Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW podaje, że gdy obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Teraz będzie ciepło, ale w połowie miesiąca do Polski napłynie zimne powietrze z...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...