Informacje
 • Mocno się ociepli.
  Będzie nawet 10 stopni Celsjusza

  20-12-2017 17:49 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Od końca tygodnia czeka nas poprawa pogody i ocieplenie

  Foto: Guilhem Vellut/flickr (CC BY 2.0)

  Perspektywa "białych świąt" się oddala - na początku następnego tygodnia maksymalna temperatura może dojść miejscami do 10 stopni Celsjusza. Musimy się jednak liczyć z dość silnym wiatrem, który obniży odczucie ciepła.

  Pierwszy dzień astronomicznej zimy będzie przeważnie pochmurny. Na wschodzie kraju popada śnieg, przechodzący ku zachodowi w deszcz ze śniegiem i deszcz. W pasie od Mazur przez Mazowsze, Ziemię Świętokrzyską, po Małopolskę nad ranem opady mogą marznąć, powodując gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr powieje przeważnie słabo i umiarkowanie, okresami w porywach do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1010 hPa.

  Piątek  przeważnie "na plusie"

  W piątek zachmurzenie będzie duże, jednak miejscami możemy liczyć na przejaśnienia  Na wschodzie wystąpią słabe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie deszczu. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Umiarkowany i dość silny zachodni wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Sobota pochmurna

  Niebo na ogół pozostanie pochmurne. Pojawią się opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od zera stopni na Podkarpaciu do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h. Powieje z kierunków zachodnich.

  Pochmurna, deszczowa Wigilia

  Wigilia okaże się przeważnie pochmurna. Wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Dość silny i porywisty wiatr powieje z zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 100 km/h.

  Deszczowe święta na północy

  W pierwszy dzień świąt na północy będzie padać deszcz. Reszta regionów pozostanie pogodna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Podkarpaciu do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach dochodzący do 60 km/h.

  Drugi dzień świąt na Pomorzu wciąż będzie deszczowy. Nad pozostałymi regionami zaświeci słońce. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Super!!
  Może być nawet 15 stopni ciepła!! Elegancko!! A nie zimno i zimno!!
  ~zadowolona /2017-12-20 23:23
 • Bieszczady
  W Bieszczadach mnóstwo śniegu, drogi krajowe białe w 100%, zima ogromna...
  ~Bieszczad /2017-12-20 21:37
 • Tragedia taka pogoda w święta
  To już jest chore po prostu. Zamiast lekko poniżej zera i śnieg to ciepło i morko.
  Gorszej pogody nie mogłoby być...
  Klimat się ociepla.
  ~Nick /2017-12-20 20:12
 • Mocno się ociepli.
  I bardzo dobrze, nie mogę się doczekać kiedy skończy się ta cholerna zima.
  ~Armagedon /2017-12-20 18:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...