Informacje
 • Mokro nad morzem, pogodnie w górach

  12-07-2014 20:50 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów w Polsce na niedzielę

  W górach i kilku miejscowościach na Warmii i Mazurach zaświeci słońce

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują, że w niedzielę najsłoneczniejszym regionem Polski będzie słabo zachmurzone górzyste południe kraju. Pogodnie będzie także w kilku warmińsko-mazurskich miejscowościach - w pozostałych będzie pochmurno, deszczowo i co gorsza - burzowo. Zmokną także wczasowicze nad polskim morzem.

  W niedzielę aby zmoknąć wcale nie trzeba będzie wchodzić do Bałtyku, którego temperatura nie przekroczy 19 st. C. Synoptycy prognozują, że termometry wskażą 21-24 st. C, a niebo będzie zachmurzone i wystąpią opady deszczu o różnym natężeniu. Wiatr tego dnia może wiać z prędkością nawet 34 km/h.

  Podzielone jeziora

  Urlopowicze spędzający ostatni dzień tygodnia w krainie tysiąca jezior, gdzie utrzyma się temperatura 20-23 st. C podzielą się na dwie grupy - zadowoloną oraz niezadowoloną z pogody. Nic dziwnego - nad kilkoma popularnymi kurortami niebo będzie pogodne, podczas gdy nad innymi będą szalały ulewne burze.

  Słoneczne skały

  Dla tych osób, którzy niedzielę spędzają w górach meteorolodzy mają dobre wieści- warunki będą wprost wymarzone na spacer. Niebo będzie prawie zupełnie czyste, a mimo mnóstwa słońca utrzyma się optymalna temperatura rzędu 18-22 st. C. Tylko w Zakopanym, Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Białce Tatrzańskiej niebo się zachmurzy i niewykluczone, że zagrzmi.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...