Informacje
 • Mróz nie ustanie do końca lutego.
  Miejscami pojawi się też śnieg

  23-02-2018 17:59 Prognoza pogody na pięć dni
  Z Syberii idzie ogromny mróz Foto: PAP/Darek Delmanowicz, ventusky.com | Video:  

  W najbliższych dniach nie możemy liczyć na wzrost temperatury, co więcej - wciąż będziemy notować jej spadek. W prognozach widać też miejsce dla śniegu. Nie spodziewamy się go wiele, jednak poprószy na przeważającym obszarze kraju.

  Noc z piątku na sobotę rozpocznie weekend bardzo mroźno - temperatura minimalna wyniesie od -16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -8 st. C na Pomorzu.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne. Popada słaby, przelotny śnieg. Termometry wskażą wartości ujemne w całym kraju - od -10 st. C na Podlasiu do -1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, północno-wschodni. Okresami powieje z prędkością w porywach do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1014 hPa.

  Niedziela z opadami śniegu

  W nocy z soboty na niedzielę temperatura również mocno spadnie - do -16 st. C na Suwalszczyźnie, a do -8 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

  W niedzielę na Pomorzu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce wystąpią słabe opady śniegu. Odnotujemy maksymalnie od -10 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Przeważnie słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie silniejszy, północno-wschodni.

  Maksymalnie -5 stopni w poniedziałek

  Jeszcze zimniejsza od poprzednich okaże się noc z niedzieli na poniedziałek. Wtedy to termometry wskażą od 19 kresek poniżej zera na Suwalszczyźnie o -9 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

  Sam poniedziałek będzie na ogół pogodny, a przez to tez mroźny. Temperatura maksymalna wyniesie od -10 st. C na Podlasiu do -5 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Bardzo mroźna noc

  Spośród najbliższych pięciu nocy to ta z poniedziałku na wtorek będzie najzimniejsza. Temperatura spadnie do nawet -20 stopni na Suwalszczyźnie do -11 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

  We wtorek na Pomorzu i Podkarpaciu poprószy przelotnie śnieg. Reszta regionów pozostanie pogodna. Termometry wskażą od -12 st. C na Suwalszczyźnie do -7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  "Cieplejsza" środa

  Noc z wtorku na środę okaże się "cieplejsza" niż poprzednie. Termometry wskażą minimalnie od -15 st. C Suwalszczyźnie do -9 st. C na Dolnym Śląsku.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne. Na Podkarpaciu i w centrum kraju wystąpią opady śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie od -10 st. C do -7 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • mróz?
  Kiedyś przy takich temperaturach, to była lekka zima, a teraz tydzień ostrzeżeń, że jakiś kataklizm się zbliża.....
  ~monatanro /2018-02-23 19:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...