Informacje

 • Mroźno. Przy gruncie nawet -7 stopni

  16-04-2017 19:53

  Ostrzeżenia dla 11 województw

  Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

  IMGW/TVN Meteo

  Nad Polskę nadciąga arktyczne powietrze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed mrozem dla wschodniej, północnej i południowej części kraju. Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku rano.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mrozem dla 10 województw wschodniej, północnej i południowej części Polski.

  Ostrzeżenia obowiązują w województwach:

  POMORSKIE

  Temperatura może spaść do -3 st. C, przy gruncie do -5 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 8 rano.

  WARMIŃSKO-MAZURSKIE

  Temperatura może spaść do -5 st. C, przy gruncie do -7 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od 20.30 do poniedziałku do 7.30 rano.

  KUJAWSKO-POMORSKIE

  Temperatura może spaść do -2 st. C, przy gruncie do -4 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 8 rano.

  PODLASKIE

  Temperatura może spaść do -5 st. C, przy gruncie do -7 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od 20.30 do poniedziałku do 7.30 rano.

  MAZOWIECKIE

  Temperatura może spaść do -5 st. C, przy gruncie do -7 st.C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od 22 do poniedziałku do 7 rano.

  ŁÓDZKIE

  Temperatura może spaść do -3 st. C, przy gruncie do -5 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 7 rano.

  ŚWIĘTOKRZYSKIE

  Temperatura może spaść do -2 st. C, przy gruncie do -4 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 7 rano.

  LUBELSKIE

  Temperatura może spaść do -5 st. C, przy gruncie do -7 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 7 rano.

  MAŁOPOLSKIE

  Temperatura może spaść do -2 st. C, przy gruncie do -4 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 7 rano.

  PODKARPACKIE

  Temperatura może spaść do -3 st. C, przy gruncie do -5 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do poniedziałku do 7 rano.

  DOLNOŚLĄSKIE

  W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim na obszarach powyżej 600 m n.p.m. wystąpią opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 7 cm, lokalnie do 10 cm. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do poniedziałku do godz. 22.

  Co oznacza alert?

  We wszystkich województwach, dla których wydano ostrzeżenia, ich stopień określa się jako pierwszy. Wiąże się on z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

  Należy więc ciepło się ubrać i patrzeć pod nogi - przez ostatnie opady może zrobić się ślisko.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • hgh
  Zobaczysz jak ten przymrozek Cię za " kieszeń "pociągnie .Zresztą nie tylko Ciebie
  ~Rolnik ogrodnik /2017-04-16 20:39
 • nie wszyscy zamarżniemi
  Zarcie na stole nie pojawia się znikąd michale800 trza coś posiac zeby wyrosło---a dziś moze zmarznąć
  ~rolnik /2017-04-16 20:33
 • przymrozki
  dla ludzi to pikuś, ale dla kwitnących drzew to tragedia !
  ~poziomkowy /2017-04-16 20:04
 • kwiaty
  jak zbazpieczyc tulipany i krokusy
  ~michu /2017-04-16 18:42
 • Armagiedon
  O rany, wszyscy zginiemy. -5 w nocy, zagrożenie życia. Zamarzniemy!
  Michał800 /2017-04-16 16:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...