Informacje
 • Murmańsk z -15 st. C, w Patras 20 stopni na plusie

  05-02-2015 08:58 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Europy

  Miejscami spadnie śnieg

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  Dzisiaj mieszkańców Europy czeka prawdziwa pogodowa mozaika. Słonecznie będzie w Hiszpanii, na Sycylii zagrzmi, a w rosyjskim Murmańsku ściśnie 15-stopniowy mróz.

  W czwartek najwięcej słońca ujrzą mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego, choć i tam miejscami niebo będzie się chmurzyć. Według prognozy termometry wskażą od 5 st. C na północy do 13 st. C na południu.

  We Francji pogoda będzie zróżnicowana. Miejscami niebo będzie się chmurzyć, gdzie indziej zaświeci słońce, a w części kraju popada. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powędrują od 1 do 5 st. C.

  Burze we Włoszech, słońce na Bałkanach

  Czwartek we Włoszech zapowiada się pochmurno i deszczowo. Gruba warstwa chmur przykryje niebo nad całym półwyspem Apenińskim i sąsiednimi wyspami. Na Sycylii niewykluczone będą burze. A jaka będzie temperatura? Zdaniem synoptyków mocno zróżnicowana. Należy spodziewać się od 3 do 17 st. C.

  Za to na Bałkanach będzie słonecznie. Z prognozy pogody wynika, że jedynie w Zagrzebiu niebo się zachmurzy i popada śnieg. Na termometrach będzie około 2-20 st. C. Najwyższą wartość pokażą termometry w greckim Patras.

  Sporo słońca, ale deszcz nie jest wykluczony

  Na Wyspach Brytyjskich (3-5 st. C) czwartek będzie umiarkowanie pogodny. Pojawią się chwile ze słońcem, ale niewykluczone, że miejscami przelotnie popada. Z kolei w Irlandii będzie odrobinę "cieplej", bo termometry wskażą około 6-8 st. C, ale pogoda będzie na ogół ponura i deszczowa.

  Za naszą zachodnią granicą również wyjrzy słońce, ale w zamian za to zrobi się zimno. W Holandii można spodziewać się około 2 st. C, w Belgii 0 st. C, a w Niemczech od -3 do 1 st. C.

  15 stopni poniżej zera

  W czwartek silny mróz dokuczy jedynie mieszkańcom rosyjskiego Murmańska. W Norwegii, w Szwecji i w Finlandii temperatura również spadnie poniżej zera, ale nadal będą to nieco wyższe wartości niż w Murmańsku.

  Zmienna pogoda na wschodzie

  Na południe od naszej granicy niebo się wypogodzi, a temperatura wyniesie około zera. Z kolei na wschodzie, gdzie temperatura wyniesie około -1, -2 st. C, niebo na ogół będzie się chmurzyć i możliwe będą opady.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...