Informacje

 • Na horyzoncie deszcz ze śniegiem, śnieg i wichury

  17-10-2018 15:15

  Prognoza utrudnień pogodowych na tydzień

  Zmiana pogody

  Shutterstock

  Kończy się czas, w którym nad całą Polską królowało słońce. Najpierw przyjdą mgły i przelotne opady deszczu, a już w środę aura może zmienić się w lekko zimową, a także bardzo wietrzną.

  Jak podaje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w czwartek rano miejscami wystąpią mgły i zamglenia. Na Pomorzu Zachodnim po południu możliwe są niewielkie opady deszczu o natężeniu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Wiatr, przeważnie południowo-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, tylko na Pomorzu okresami może okazać się dość silny.

  W piątek także spodziewamy się lokalnych mgieł i zamgleń. Na południu i południowym wschodzie kraju przewidywane są opady deszczu do 5-10 l/mkw. Wiatr, północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend ze słabym deszczem

  W sobotę na Pomorzu i Podkarpaciu pojawią się słabe opady deszczu do 5 l/mkw. Wiatr, ponownie północno-zachodni, na północy okresami może być dość silny.

  Niedziela przyniesie słabe opady deszczu do 5 l/mkw. na południu Polski. Zachodni i północno-zachodni wiatr na północy okaże się dość silny.

  Napływ arktycznego powietrza

  W poniedziałek wszędzie, poza południowym wschodem kraju, okresami mają wystąpić opady deszczu do 5 l/mkw. Północno-zachodni i zachodni wiatr na północy powieje silniej.

  Prognozuje się, że  we wtorek od północy w głąb kraju będą się przemieszczać przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Wiatr, tym razem już zachodni, okresami osiągnie w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

  Unton-Pyziołek uprzedza, że w środę Polska znajdzie się pod wpływem aktywnego niżu znad Skandynawii i Bałtyku. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Okresami spodziewa się opadów deszczu do 10-20 l/mkw., a pod wieczór - przelotnych opadów deszczu ze śniegiem. W górach mogą wystąpić opady śniegu do 10-20 centymetrów. Wiatr, zachodni i północno-zachodni, w porywach ma osiągać prędkość do 80 km/h, a nad morzem - do 100 km/h. W górach może powiać do 150 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....