Informacje
 • Na horyzoncie nie widać końca upału

  28-08-2019 16:25 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W nadchodzących dniach musimy być przygotowani na burze z ulewnym deszczem, a miejscami też gradem. Trochę spokoju czeka nas weekend. W wielu regionach nadal będzie upalnie, temperatura sięgnie nawet do 34 stopni Celsjusza.

  W czwartek na północy, południu i krańcach wschodnich spodziewany jest przelotny deszcz. Miejscami mogą pojawić się też burze z dość intensywnymi opadami deszczu. Może spaść do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru rozpędzą się do 70-90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa.

  Piątek jeszcze z burzami

  W piątek na Pomorzu i w województwach południowych musimy być przygotowani na przelotny deszcz i burze. Te przyniosą opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywy wiatru dochodzące do 60-80 km/h. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, zmienny.

  Spokojnie w całym kraju, ale upalnie

  Czeka nas słoneczna sobota w całym kraju. Temperatura osiągnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południa.

  Niedziela powinna być na ogół pogodna. Jedynie na zachodzie popada przelotny deszcz, niewykluczone są burze. Spadnie w nich do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Żar nie ustanie

  W poniedziałek tylko na Podkarpaciu będzie słonecznie. W pozostałych regionach spadnie przelotny deszcz. Temperatura osiągnie od 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Szkoda, powinny się skończyć jak najszybciej
  Takie upały pod koniec sierpnia, takie anomalia
  ~Nick /2019-08-28 18:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...