Informacje

 • Na horyzoncie słoneczna aura.
  Będą jednak burzowe wyjątki

  19-07-2018 18:12

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: TVN24

  Gwałtowne zjawiska burzowe zostaną z nami do piątku. Od soboty aura w większości kraju się poprawi. Będą dni, kiedy termometry pokażą nawet 28 stopni Celsjusza.

  W piątek na zachodzie powinno być pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Termometry pokażą od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Słoneczna sobota

  Początek weekendu w całym kraju będzie pogodny. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na północy i wschodzie kraju do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Trochę popada

  Na Pomorzu i Podkarpaciu w niedzielę może popadać przelotny deszczu, niewykluczone są burze. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą od 25 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr północny, słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h.

  Południe z deszczem

  W poniedziałek przelotne opady deszczu i burze pozostaną na południu kraju. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Termometry pokażą od 24 st. C na północy do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z północy wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może powiać z prędkością do 70 km/h.

  Trochę więcej opadów

  Na południu we wtorek spodziewane są przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze. Na pozostałym obszarze kraju czeka nas dużo słońca. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr, który podczas burz może powiać mocniej do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...