Informacje
 • Na horyzoncie widać koniec burz

  21-05-2019 18:21 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Jakie są prognozy na kolejne dni? Foto: Shuttterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Burze towarzyszyć będą nam jeszcze przez dwa dni. Na horyzoncie widać już uspokojenie aury. Wyładowania atmosferyczne ustaną, choć nadal możliwe są lokalne opady deszczu.

  W środę zachmurzenie będzie zmienne. Możliwe są niewielkie opady oraz burze z deszczem do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru rzędu 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 22 st. C na Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy wiatr ze zmiennych kierunków.

  Czwartek z burzami

  W czwartek na zachodzie będzie można liczyć na słońce. W pozostałych regionach spodziewamy się niewielkich opadów deszczu i burz. Miejscami podczas nich może spaść 10-20 l/mkw., powieje też silniejszy wiatr, który rozpędzi się do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Lubelszczyźnie do 23 st. C na Suwalszczyźnie. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr.

  Odpoczniemy od burz

  W piątek na Podkarpaciu przelotnie popada deszcz. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 18 st. C na Podkarpaciu do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Sobota przyniesie zmienne zachmurzenie i niewielkie opady deszczu. Temperatura osiągnie maksymalnie od 18 st. C na Dolnym Śląsku do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z zachodu.

  Maksymalnie 20 stopni

  Niedziela nie przyniesie zmiany w pogodzie. Utrzymywać się będzie zmienne zachmurzenie. Miejscami przelotnie popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...