Informacje
 • Na horyzoncie widać ochłodzenie.
  Popada deszcz, a miejscami śnieg

  07-03-2019 16:48 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Może popadać śnieg

  Shutterstock/Ventusky.com

  W marcu jak w garncu - to przysłowie w pełni oddaje pogodę, z którą będziemy mieli do czynienia w najbliższych dniach. Do Polski powróci porywisty wiatr, a także deszcz, deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Z początkiem nowego tygodnia czeka nas ochłodzenie.

  W piątek deszczowa aura spodziewana jest na północy, zachodzie i w centrum kraju. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu do 15 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 40-70 kilometrów na godzinę. Silniejsze porywy prognozowane są na północy - do 60-80 km/h, a w strefie brzegowej nawet do 80-110 km/h.

  Do 13 stopni

  Sobota zapowiada się pochmurnie w całym kraju, na zachodzie może popadać deszcz. Termometry pokażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie 40-70 km/h.

  W niedzielę aura na Pomorzu przyniesie opady deszczu, a na Podlasiu - śniegu. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli liczyć na rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr okresami rozpędzi się w porywach do 40-70 km/h. W strefie przybrzeżnej prędkość porywów wzrośnie do 90 km/h.

  Nowy tydzień i ochłodzenie

  Poniedziałek zapowiada się pogodnie tylko na Podkarpaciu. Poza tym popada śnieg lub śnieg z deszczem. Ochłodzi się. Termometry wskażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami w porywach rozpędzi się do 40-70 km/h.

  We wtorek będziemy mogli liczyć na pogodną aurę. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. na C na Pomorzu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • marzec...
  może powinno się nieco zmienić już to przysłowie na bardziej nowoczesne np. w marcu jak w mikrofali.
  ~bonzo /2019-03-07 19:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...