Informacje

 • Na razie czujemy chłód.
  Jest jednak szansa na ocieplenie

  20-01-2018 08:47

  Tomasz Wasilewski o tym, co nas czeka

  Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Visualhunt

  Do Polski płynie chłodne powietrze znad Atlantyku. Ta sytuacja może się jednak już niedługo zmienić. Tomasz Wasilewski informuje, co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie.

  Po wydarzeniach ostatnich dni Tomasz Wasilewski uspokaja, że na razie nie ma warunków na wyjątkowo trudne warunki i ekstremalne zjawiska pogodowe.

  Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej poinformował w piątek rano, że w związku z setkami powalonych drzew strażacy interweniowali 673 razy, 475 z tych interwencji było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Czytaj więcej o orkanie Fryderyka.

  "Nie grozi nam wiatr"

  - Nie grozi nam silny wiatr, nie grożą nam intensywne opady. W tej chwili temperatura wynosi od minus sześciu w Kętrzynie do jednego stopnia w Kołobrzegu - tłumaczył Tomasz Wasilewski w sobotni poranek.

  Wichura Fryderyka, która przemieszczała się znad Belgii i Holandii, jest niżem i znajduje się obecnie nad Białorusią. To, co istotne - zauważa Wasilewski - to przemieszczający się za nią chłodny front atmosferyczny, który przynosi nam chłód.

  Napływa nad Polskę

  Nad Polskę póki co napływa chłodne powietrze z północnego zachodu, znad Atlantyku - chłodne, ale nie mroźne, spostrzega prezenter. W najbliższych dniach to się może zmienić. Nad Atlantykiem znajduje się niż, dzięki któremu w niektórych krajach jest naprawdę ciepło.

  - W nocy z piątku na sobotę na północnym wybrzeżu Francji było nawet 12 stopni - zauważa Wasilewski.
  Na południowym zachodzie jest ciepło, a to ciepłe powietrze może dotrzeć do Polski, jednak na tę chwilę powietrze jest wciąż chłodne.

  W odległej perspektywie przyszłego tygodnia temperatura może wzrosnąć. Na razie i tak w Polsce jest znacznie cieplej niż w obwodzie Czelabińskim czy na Islandii, gdzie w sobotę rano zapanowała temperatura minus 22 stopni Celsjusza.

  Obejrzyj cały materiał:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Tylko po co?
  Po co nam ciepło w środku zimy? Żeby potem latem ciągle padał deszcz a w środku sierpnia było 15 stopni???
  denm /2018-01-20 12:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....