Informacje

 • Na razie jeszcze śnieżna zima.
  Początek wiosny daje jednak nadzieję

  17-03-2018 17:30

  W czwartek na termometrach do 8 stopni

  Wiosna przyniesie słońce nad Polskę

  Shutterstock

  Choć zimowa aura w pierwszych dniach tygodnia zaserwuje dalsze opady śniegu, to z odsieczą pogodzie przybywa wiosna. Wraz z jej nadejściem nad przeważającą częścią kraju zaświeci słońce.

  W niedzielę na południu utrzyma się całkowite zachmurzenie, które będzie maleć w kierunku północnym. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie prognozowane są opady śniegu od 5 do 10 centymetrów. Termometry wskażą maksymalnie od -7 st. C na Podkarpaciu do 3 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Powieje ze wschodu. Lokalnie spowoduje też zawieje śnieżne.

  Na południu dalej biało

  W poniedziałek nad Polską wciąż będzie utrzymywać się zmienne zachmurzenie: od małego na północy do dużego na południu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej, Łódzkiej i Lubelszczyźnie prognozowane jest wystąpienie opadów śniegu, które osiągną 5-10 cm. Temperatura wyniesie od -5 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Pomorzu. Pojawi się słaby i umiarkowany wiatr północno-wschodni.

  We wtorek, czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny, opady śniegu pojawią się na wschodzie i południu Polski. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od -1 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunku północnego.

  Trochę śniegu, trochę słońca

  Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, który przypada w środę, przyniesie pogodną aurę na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na Podkarpaciu prognozowane jest wystąpienie śniegu z deszczem. Temperatura wzrośnie - od 0 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Pomorzu. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Czwartek przyniesie nad Polskę słoneczną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wystąpi wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • wiosna rozpoczyna się 20 a nie 21
  Pierwszy dzień wiosny jet tym dniem w którym rozpoczyna się wiosna a także inne pory roku. Jak wiosna już niedługo będzie rozpoczynać się 19 marca to 21 tez będzie pierwszym niem wiosny. W ogóle skąd więzło się powiedzenie początek astronomiczny i kalendarzowy. Jak jesień rozpoczyna się 22 września to mówimy że to początek jesień jak 23 września to ten dzień jest początkiem jesieni, a jak wiosna rozpoczyna się 20 lub niedługo 19 marca to ciągle będą pisać że początek to 21 marca. Gdzie logika
  ~myslacy /2018-03-18 10:37
 • Jest cudownie - bielutko i mroźno!
  A ja powiem inaczej - póki co majestatyczna: śnieżna i mroźna zima, która budzi w sercu radość i nadzieję!!! Niestety na horyzoncie te głupie ciepełka, które zepsują całą radość zimowego szaleństwa - dziadostwo wstrętne...Korzystajmy zatem, póki zima w pełni!!!
  ~MiKi /2018-03-18 07:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....