Informacje
 • Na razie upał i burze z gradem.
  W prognozach widać już ochłodzenie

  29-08-2019 16:02 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA/Ventusky.com | Video: TVN24

  Przed nami jeszcze kilka upalnych dni. Wraz z wysoką temperaturą nadal będą się pojawiać burze z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Na horyzoncie widać jednak znaczne ochłodzenie. We wtorek termometry pokażą maksymalnie zaledwie 21 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w który wcisnęła się zatoka niżowa z burzowymi frontami. Z południa nadal napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe.

  Na piątek prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Będzie wzrastać do dużego. Pojawią się opady deszczu do 10-50 litrów na metr kwadratowy i burze z gradem. Padać nie powinno jedynie na północnym wschodzie kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na Pomorzu do 32 stopni w centrum i na południowym zachodzie. Z kierunków północnych powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami okaże się silny, a w burzach silny do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Prognoza na weekend

  Synoptycy na sobotę przewidują małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na południu wzrośnie do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-40 l/mkw. i burzami z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 32 stopnie w centrum kraju, do 33 stopni na południowych zachodzie. Południowo-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w burzach silnie do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Niedziela na wschodzie kraju zapowiada się słonecznie. W pozostałych regionach wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, które będzie wzrastać do dużego. Niewykluczone są przelotne opady deszczu do 10-50 l/mkw. i burze z gradem. Termometry pokażą maksymalnie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C w centrum kraju. Wiatr z kierunków południowych powieje umiarkowanie, okresami dość silnie, a w burzach silnie do 80-100 km/h.

  Kolejny tydzień rozpocznie się umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Z zachodu na wschód przemieszczać się będą opady deszczu do 20-50 l/mkw. i burze z gradem, miejscami mogą być gwałtowne. Synoptycy zwracają uwagę, że tego dnia pogoda może być niebezpieczna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr będzie skręcać na północno-zachodni. Powieje umiarkowanie i dość silnie, w burzach silnie - do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Znaczne ochłodzenie

  We wtorek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Na wschodzie okresami popada deszcz do 10-20 l/mkw., a na Podkarpaciu możliwe są burze. Zrobi się chłodniej. Termometry pokażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 20 stopni w centrum kraju, do 21 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w burzach silnie - do 80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Oby jak najszybciej
  2-3 dni idzie wytrzymać ale z każdym kolejnym jest gorzej.
  ~Nick /2019-08-30 14:16
 • Ochłodzenie
  Możemy przeżyć ''lekki szok termiczny''.'Po długiej fali upałów, gwałtowne przejście do wartości wrześniowych może być nieprzyjemne.Nie pamiętam takiej sytuacji z minionych lat o tej porze roku,dlatego wszystkie inne zjawiska pogodowe związane z wymianą mas powietrza mogą mieć o wiele gwałtowniejszy przebieg,niż dotąd.
  ~Lech /2019-08-29 21:17
 • koniec?
  Ciekawe czy to już jest zapowiedz definitywnegi końca żarówy czy "dwa dni spoko i znów miliard stopni"
  ~mistrz /2019-08-29 17:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...