Informacje
 • Nad górskie kurorty nadciągną burze. Na Mazurach pogoda dopisze

  05-09-2014 19:55 Prognoza pogody dla polskich kurortów

  Nad wodą pogoda będzie sprzyjać żeglugom

  Fot: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Sobotę warto spędzić na świeżym powietrzu. Idealne warunki do wypoczynku będą mieli urlopowicze nad morzem i na Mazurach. Natomiast wędrówkę po górskich szlakach może zakłócić deszcz i silny wiatr. Wszędzie słupki rtęci przekroczą 20 st. C.

  W sobotę na Mazurach będzie dużo słońca. Zachmurzy się jedynie w Piszu, a w Węgorzewie wczasowicze muszą się liczyć z opadami deszczu. Synoptycy prognozują od 21 st. C w Piszu do 23 st. C w Olsztynie, w Giżycku i w Mikołajkach. Temperatura wody zawaha się w granicy 17-18 st. C. Wiatr będzie słaby, do 10 km/h.

  Wybrzeże pełne słońca

  Nad Bałtykiem urlopowicze będą się cieszyć wakacyjną aurą. W żadnym nadmorskim kurorcie słońca na pewno nie zabraknie. Nigdzie nie będzie padać, a w większości regionach niebo przez cały dzień będzie bezchmurne. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Helu do 24 st. C w Rowach i w Krynicy Morskiej. Temperatura wody utrzyma się na poziomie 17-18 st. C. Słaby wiatr nie zmieni odczucia ciepła.

  Burzowo i wietrznie w górach

  Turyści w górach nie będą mieli tyle szczęścia. W ciągu dnia wszędzie mogą utworzyć się chmury burzowe. Lokalnie może spaść do 10 l/mkw. Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia dojdzie do 23 st. C w okolicy Szczawnicy, Szczyrku, Wisły i Szklarskiej Poręby. Najchłodniej będzie w Karpaczu (13 st. C). W pozostałych miejscowościach turystycznych temperatura oscylować będzie na poziomie 20-22 st. C. W czasie burz wiatr w porywach może osiągnąć prędkość 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...